Teismo nutartyje skelbiama, kad šio medikamento koncentracija kūdikio kraujyje buvo tokia, nuo kurios sustojo širdis ir jokios intensyvios terapijos priemonės, taikytos nuo diagnozuotos hiperkalemijos, nebuvo efektyvios ir tokios negalėjo būti.
Kasacinis teismas pažymėjo, kad bylą nagrinėję žemesniųjų pakopų teismai itin kruopščiai vertino visus įrodymus ir išsamiai patikrino nuteistosios versijos tikrumą.
Byloje nustatyta, kad tuo metu, kai V. Beleškienė leido kūdikiui į veną medikamentą, šį ištiko klinikinė mirtis, t. y. jį beleidžiant staiga pablogėjo jo būklė, sustojo širdis, o nuo pat vaiko gaivinimo pradžios procedūriniame kabinete ir pradėjus reanimaciją aiškėjo ir vėliau pasitvirtino tai, kad vaikui buvo suleistas kalio chlorido tirpalas. Tai suprasdama nuteistoji ne tik nepadarė nieko, kad padėtų išsiaiškinti tiesą, o kartu patikrinti ir jos iškeltą versiją, bet ir sunaikino įkalčius – iš palatos skubiai išnešė naudotus švirkštus, kuriuose buvo likę pacientui leisto medikamento, panaudotą vatos tamponą.
Remiantis įrodymais nustatytos ir kitos svarbios aplinkybės: slaugytoja buvo naudojusi (kitam pacientui) kalio chlorido tirpalą, o likusią jo dalį su flakonu išmetė nepraėjus 12 val., kaip tai nustatyta taisyklėse. Dėl šios priežasties tapo neįmanoma nustatyti, kiek šio tirpalo per nuteistosios budėjimo laikotarpį buvo panaudota iš viso. Gliukozės tirpalo įvykio dieną klinikų darbuotoja nenaudojo: tas pats jo kiekis buvo jos darbo pradžioje ir tas pats – baigiant darbą.
„Taigi, iš bylos medžiagos ir teismų sprendimų turinio matyti, kad bylos įrodymų visuma pagrindžia V. Beleškienę kaltinančių aplinkybių buvimą, ir priešingai – ją teisinančių aplinkybių, leidžiančių abejoti teismų priimtų sprendimų teisingumu – nėra“, – šiandien konstatavo LAT.
Nuteistosios Valderezos Beleškienės skundą Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė ir pirmosios instancijos teismo nuosprendį ir apeliacinės instancijos teismo nutartį pripažino teisėtais.
Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė, neskundžiama ir įsiteisėja nuo priėmimo dienos.