Lietuvoje šeštadienį visi norintys galės laikyti Konstitucijos egzaminą.
Organizatorių prognozėmis, šiųmetis renginys turėtų sulaukti dar didesnio susidomėjimo nei praėjusiais metais. Rengėjai tikisi sulaukti vien 50 tūkst. mokinių paraiškų iš apie 400 Lietuvos mokyklų.
Konstitucijos egzaminas bus rengiamas ir šalies įkalinimo įstaigose - norą dalyvauti jau pareiškė daugiau nei 250 nuteistųjų. Daugiausia paraiškų yra pateikę antrųjų Pravieniškių pataisos namų ir Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo gyventojai. Pernai kaliniai Konstitucijos egzamino nelaikė.
Egzamino rengėjai tikisi, jog tokia iniciatyva paskatins įstatymų pažeidėjus laikytis ir gerbti pagrindinį Lietuvos įstatymą.
Egzaminas bus pritaikytas ir žmonėms su klausos negalia - dirbs gestų kalbos vertėjai.
Žinios, kaip ir anksčiau, bus tikrinamos testo forma - reikės pasirinkti vieną iš kelių atsakymų variantų. Užduotys bus susijusios su valdžios galiomis, žmogaus teisėmis ir laisvėmis, tačiau bus ir istorinių, ir su Konstitucinio Teismo doktrina susijusių klausimų.
Šeštadienį daugelyje šalies savivaldybių rengiamame egzamine kviečiami dalyvauti visi norintieji, tačiau dėl prizų varžytis negalės teisinį išsilavinimą turintys asmenys ir teisės studijų klausytojai. Išankstinės dalyvių registracijos nėra. Tikimasi, jog savo Konstitucijos žinias pasitikrinti panorės ir Seimo bei savivaldybių tarybų nariai.
Antrasis Konstitucijos egzamino etapas vyks spalio 25 dieną Teisingumo ministerijoje.
Pernykštis egzaminas buvo skirtas Lietuvos Konstitucijos 15 metų sukakčiai paminėti. Dabartinė Lietuvos Konstitucija visuotiniame referendume priimta 1992 metų spalio 25 dieną.
2007 metais Konstitucijos egzamine geriausiai pasirodė Molėtų rajono meras tuometinių krikščionių demokratų lyderis Valentinas Stundys ir Panevėžio miesto savivaldybės tarybos sekretorius. Abu geriausiais pripažintų darbų autoriai antrajame egzamino ture rinkosi temą „Ar Konstitucija šiuolaikinėje Lietuvoje yra vertybė?“.