• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiausia žalingos programinės įrangos pernai užfiksuota Lietuvos energetikos sektoriuje, ketvirtadienį paskelbė Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC).

Daugiausia žalingos programinės įrangos pernai užfiksuota Lietuvos energetikos sektoriuje, ketvirtadienį paskelbė Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC).

REKLAMA

Metinėje saugumo būklės ataskaitoje centras nurodo pernai daugiau negu 450 kartų aptikęs ir neutralizavęs žalingos programinės įrangos (angl. malware) veikimą.

„NKSC (...) daugiausia žalingos programinės įrangos veikimo atvejų užfiksavo energetikos (daugiau nei 26 proc)., viešojo saugumo ir teisinės tvarkos (daugiau nei 22 proc.) ir užsienio reikalų ir saugumo politikos sektoriuje (daugiau nei 21 proc. visų užfiksuotų atvejų)“, – rašoma ataskaitoje.

Pasak krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos, šie incidentai siejami su Rusija, ieškančią silpnų vietų Lietuvos kibernetinėje erdvėje.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuva yra įdomi savo oponentui. Mūsų oponentas nesikeičia jau daugelį metų – tai yra Rusijos Federacija“, – žurnalistams sakė ataskaitą pristatęs E. Kerza.

REKLAMA

„Mūsų pažanga yra nuolatos stebima ir ieškoma vis naujų silpnų vietų“, – pridūrė jis.

Kibernetinio saugumo centras nurodo tyręs ir keletą incidentų, kurių metu buvo identifikuota „itin pažangi šnipinėjimo programinė įranga, siejama su užsienio valstybių žvalgybos tarnybomis“.

Pasak E. Kerzos, daugelis šių incidentų taip pat siejami su Rusija.

Ataskaitoje teigiama, kad tokios programinės įrangos veikimas buvo aptiktas ir užkardytas keliose Lietuvos valstybės įstaigose. Konkrečios įstaigos dokumente neįvardijamos.

REKLAMA
REKLAMA

Anot ataskaitos, Lietuvoje pernai užfiksuota 54 950 kibernetinių incidentų – dešimtadaliu daugiau nei 2016-aisiais.

Reaguojant į vis augantį incidentų skaičių, jiems nustatyti Nacionalinio kibernetinio saugumo centras planuoja pasitelkti dirbtinį intelektą.

„Mūsų vertinimu, dvejų, trejų metų perspektyvoje specialistų mums neužteks, turėsime pasitelkti ir dirbtinį intelektą, kad sugebėtume laiku atsakyti“, – sakė centro vadovas Rytis Rainys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E. Kerza tvirtino, kad pernai kibernetinę ataką planuota įvykdyti ir Krašto apsaugos ministerijoje, bet išpuolis buvo užkardytas.

Kibernetinio saugumo centras daro išvadą, kad kibernetinio saugumo būklė pernai, palyginti su metais anksčiau, Lietuvoje nežymiai pagerėjo, tačiau dedamos pastangos užtikrinti kibernetinį saugumą yra nepakankamos.

Lietuvos saugumo ekspertai nagrinės, kiek saugios yra finansinės technologijos

Lietuvos saugumo ekspertai artimiausiu metu pradės nagrinėti, kiek saugios yra finansinės ir blokų grandinės technologijos (angl. „fintech“ ir „blockchain“), pranešė krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

„Sutarėme su finansų ministerija, kad Nacionalinio kibernetinio saugumo centras, pasitelkęs mokslininkus, jau artimiausiu metu pradės nagrinėti „fintech“ technologijos ir „blockchain“ technologijos saugumo aspektus“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė viceministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų