• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien tatuiruotės yra labai populiarios, ir žmonės vis dažniau renkasi išsitatuiruoti įvairius paveikslėlius, datas ar net mylimų žmonių veidus. Tačiau daugelis pasidaro tatuiruotes jaunystėje, o vėliau, būdami suaugę, pradeda nemėgti ant savo kūno matomų piešinių ir nusprendžia jas pašalinti.

Šiandien tatuiruotės yra labai populiarios, ir žmonės vis dažniau renkasi išsitatuiruoti įvairius paveikslėlius, datas ar net mylimų žmonių veidus. Tačiau daugelis pasidaro tatuiruotes jaunystėje, o vėliau, būdami suaugę, pradeda nemėgti ant savo kūno matomų piešinių ir nusprendžia jas pašalinti.

REKLAMA

Kokias tatuiruotes dažniausiai naikina žmonės ir kaip atrodo visas tatuiruotės šalinimo procesas naujienų portalui tv3.lt atskleidžia „REVÙ CLINIC“ gydytojas Jokūbas Liutkus.

Naikina tatuiruotes įvairiose vietose

Gydytojo teigimu, žmonės dažniausiai šalina tatuiruotes, kurios arba yra labai senos ir nebereikalingos, arba neseniai darytos, tačiau nepavykusios ir išsiliejusios. Tatuiruotės gali būti įvairiose kūno vietose – nuo daugybinių tatuiruočių ant veido iki mažyčių, beveik nematomų tatuiruočių paslėptose vietose.

„Kuo daugiau žmonių darosi tatuiruotes, tuo didėja tatuiruočių naikinimas Lietuvoje. Užsienyje tatuiruočių naikinimas yra labai paplitusi procedūra.

REKLAMA
REKLAMA

Galbūt Lietuvoje vyresnioji karta neturėjo tiek tatuiruočių, kiek jų turėjo užsieniečiai, todėl procedūra seniau nebuvo tokia populiari, tačiau dabar jaunimas ir vyresni žmonės ateina naikinti kas jiems nebepatinka“, – pažymi gydytojas.

REKLAMA

Tatuiruočių šalinimą dažniausiai renkasi 20–35 metų amžiaus jauni suaugusieji. Pasak specialisto, kai kurie žmonės tatuiruotes naikina dėl to, kad jos jiems nebeatrodo patrauklios arba yra išblukusios. Tačiau yra ir tokių, kurie jaunystėje pasidarė tatuiruotes, o vėliau, pakeitę darbą ar užėmę naujas pareigas, suprato, kad jos nebeatitinka jų dabartinio gyvenimo būdo.

„Turime pacientų, kurie yra išsitatuiravę visą veidą, tačiau ir patys sako: „Aš nebegaliu vaikščioti daugiau su veido tatuiruotėmis, tai man kenkia ir darbui, ir gyvenimo būdui“. Dėl to pradeda jas naikinti“, – atskleidžia J. Liutkus.

REKLAMA
REKLAMA

Anot gydytojo, klaidingai tatuiruotę pašalinti nusprendžia tik viena žmonių kategorija – tie, kurie nori tiesiog pakeisti tatuiruotės vietą.

„Mes žmones informuojame ir dažniausiai šios procedūros neatliekame, kadangi ši procedūra gali užtrukti ir metus. Vien tik dėl tatuiruotės vietos pakeitimo neverta investuoti nei pinigų, nei laiko“, – pažymi vyras.

Tatuiruotei pašalinti – vidutiniškai 5 procedūros

Tatuiruočių šalinimas gali būti ilgas procesas. Kai pacientas atvyksta dėl tatuiruotės pašalinimo, gydytojai atidžiai įvertina ne tik jos vietą ir būklę, bet taip pat patikrina, ar nėra senų randų ir ar tatuiruotė anksčiau nebuvo bandoma šalinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kartais randai gali susidaryti net ir pačio tatuiruotės atlikimo metu, o tai turi įtakos tam, kiek procedūrų gali prireikti jos pašalinimui. Per pirmąjį ir vėlesnius vizitus gydytojai lazeriu apdoroja tatuiruotę kelis kartus, siekdami efektyviai ją pašalinti.

„Lazeriu praeiname visą tatuiruotę, ji išblanksta, susidaro oro burbuliukai, ir per 2-3 mėnesius, priklausomai nuo kūno vietos, kurioje yra, rašalas, suskaidytas lazeriu, po truputį yra išnešamas į limfmazgius ir tokiu būdu tatuiruotė blanksta.

REKLAMA

Kai šis procesas sustoja, procedūrų intervalas gali priklausyti nuo tatuiruotės vietos. Pavyzdžiui, jei tatuiruotė yra ant pirštų galiukų, gali reikėti ilgesnių pertraukų, ir tokiu atveju procedūrą kartojame vėliau, paprastai kas 2-3 mėnesius“, – naikinimo procesą pasakoja gydytojas.

Vidutiniškai tatuiruotės pašalinimui, pasak specialisto, prireikia apie 5 procedūrų. Jei tatuiruotė yra sunkiai pasiekiamoje vietoje, kur limfotaka yra lėta, gali prireikti ilgesnių pertraukų tarp procedūrų, o šalinimo procesas gali užtrukti net iki 2 metų.

REKLAMA

„Turi būti atitinkamai gydytojo rekomenduoti tarpai ir tuomet mes galime tilpti į tuos vidutinius 5 procedūrų rėmus, nes jeigu procedūros bus daromos per dažnai, mūsų kraujo ląstelės nespės išnešti pigmento ir mes skaldysime tą rašalą, kurį jau suskaldėme“, – teigia J. Liutkus.

Iš odos pašalinti rašalo neįmanoma?

Įdomu, kad tatuiruotės šalinimas odai nėra kenksmingas. Gydytojas paaiškina, kad naudojant lazerį tatuiruotėms pašalinti, nors ir gali atsirasti nedidelių šašelių ar kraujo lašelių tą pačią dieną, ilgainiui tai netgi gali pagerinti odos kokybę. Šis teigiamas poveikis yra patvirtintas tyrimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, jei žmogus turėjo senų randų, procedūra gali padėti juos išlyginti. Lazerio procedūra skatina odos regeneraciją, todėl ji padeda ne tik pašalinti tatuiruotę, bet ir prisidėti prie odos atsinaujinimo ir pagerinimo.

„Yra svarbu paminėti, kad lazeris nepašalina rašalo iš mūsų odos. Kai tatuiruotės rašalas suskaidomas, limfocitai perneša jį į limfmazgius. Iš esmės, rašalo kiekis organizme išlieka toks pats, tačiau jis patenka giliau į limfmazgius, todėl jo nebematome ant odos paviršiaus“, – pažymi vyras ir priduria, kad tokio būdo, kuris leistų visai pašalinti rašalą iš odos – nėra.

REKLAMA

Jis taip pat nurodo, kad Europos Sąjungoje buvo priimti įstatymai, draudžiantys tam tikrų medžiagų naudojimą tatuiruotės rašaluose. Tai padaryta siekiant apsaugoti žmones nuo kontaktinių alergijų, nes tokios alergijos gali sukelti organizmo reakciją į rašalą.

„Tai yra aktualiausia pacientams, kurie turi retas kontaktines alergijas pačiam rašalui, tai yra reta būklė, tačiau yra tikrai įmanoma, ypač raudonam rašalui“, – priduria specialistas.

Nedrįstantiems naikinti siunčia patarimą

Gydytojas, paklaustas apie tatuiruočių šalinimo kainas, paaiškina, kad vieno vizito kaina gali svyruoti nuo 80 eurų iki kelių šimtų eurų, priklausomai nuo tatuiruotės dydžio. Kaina priklauso nuo tatuiruotės ploto, nes daugiau lazerio impulsų sunaudojama didesnėms tatuiruotėms pašalinti:

REKLAMA

„Investicija yra nemenka, bet kas yra smagu, kad Lietuvoje, dauguma klinikų turi kokybiškus lazerius.“

Nors tatuiruotės šalinimo procedūra gali būti nemaloni, kai kuriems žmonėms ji primena skausmą, patirtą tatuiruotės darymo metu. Skausmo intensyvumas gali skirtis: vieniems jis yra mažesnis, kitiems – stipresnis.

„Kadangi procedūra yra labai greita, kažkokio papildomo skausmo malšinimo nereikia, tačiau galima uždėti nuskausminamąjį kremą, kad šiek tiek apraminti tą vietą. Jis palaikomas apie pusvalandį, ir ta odos dalis, tiesiog negali jausti to lazerio tiek intensyviai, tačiau, vis tiek kažkoks jausmas yra“, – aiškina J. Liutkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norint sumažinti skausmą, galima naudoti rimtesnius metodus, tokius kaip regioninė anestezija. Tačiau tatuiruotės šalinimo procedūrose šie metodai dažniausiai nėra taikomi, nes jie turi savo rizikos faktorius.

Gydytojas, nedrįstantiems naikinti tatuiruočių, pataria nebijoti ir naikintis nepatinkančias, diskomfortą sukeliančias tatuiruotes, nes, pasak jo, šiais laikais, 2024 metais, daugumą jų galima pašalinti.

„Procedūra yra tikrai greita, nereikalaujanti kokio nors ilgo gydymo laikotarpio. Tos tatuiruotės po truputėlį jums blanks ir tikrai nereikėtų bijoti nei skausmo, kadangi pučiamas šaltas oras.

Nors jis pučiamas labiau dėl lazerio, bet jis nuima skausmą. Jeigu yra per daug intensyvus skausmas, mes galime nuskausminti. Tai yra tikrai dažna mūsų praktikos dalis, todėl bijoti tikrai nereikėtų“, – pataria J. Liutkus.

Tos tatuiruotės yra kažkoks iš paauglystės neišaugtas proto užtemimas. Čia tas pats, kaip gražų pastatą išterlioja degradas grafitininkas ir kiti degradai sako, kad čia menas.
Tik DEBILAS niekina savo kuna tatu ....
Tas pats ką kaimyno duris išteplioti ŠŪDAIS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų