Ypač daug lankytojų, pasak Viktoro, atsirado vėl leidus tatuiruočių salonų veiklą. Tarp seansų turi praeiti nemažiau nei 45 dienos, todėl dauguma klientų grįžo po dar ilgesnio, nei numatyta, tarpo, ir suskubo šalinti nusibodusius piešinius. O seansų tatuiruotei ar makiažui panaikinti dažniausiai prireikia ne vieno.
„Iš karto neįmanoma pasakyti, kiek seansų prireiks. Kas nori pririšti klientą, aišku, sakys, kad keli seansai ir baigta, bet pasakyti, kiek liko, gali tik eigoje“, – paaiškina Viktoras. Be to svarbu atsiminti, kad kai kurios tatuiruotės panaikinamos sunkiau, nei kitos.
Pasak meistro, kaip lengvai pasišalins tatuiruotė priklauso nuo to, kaip giliai įleisti dažai, kiek daug jų panaudota ir kokia jų sudėtis. Vis dėlto juodos spalvos tatuiruotes pašalinti lengviau, nei spalvotas. „Spalvotos iš odos išeina sunkiau. Raudona ir mėlyna spalvos šiek tiek lengviau, bet žalia, rožinė bei geltona labai sunkiai pasišalina“, – atskleidžia specialistas.
Tačiau padidėjęs lankytojų srautas, sako Viktoras, pastebimas jau keletą metų. „Dabar daugėja žmonių, norinčių panaikinti tatuiruotes, nes atsiranda daugiau meistrų, todėl atsiranda ir daugiau nevykusių darbų, taip pat ženkliai padaugėjo nekokybiškų permanentinių makiažų.
Žmonės mokosi, daro pirmus žingsnius, prisižiūri „Yuotube“, o ten ne visada pasako visą tiesą. Jei viską būtų galima išmokti internete, nereikėtų jokių kursų. Žmonės, kurie tik pradeda dirbti, nežino svarbių niuansų, ir, aišku, daro klaidų“, – sako Viktoras.
Dažniausiai šalinamos tatuiruotės
Viktoras patarė prieš darantis apmąstyti ne tik pačią tatuiruotę, tačiau ir jos vietą – kas dieną matomas piešinys labiau nusibosta, todėl žmonės dažnai renkasi ką nors užpiešti ant viršaus arba tatuiruotę apskritai pašalinti.
Keičiasi ir tatuiruočių tendencijos, todėl įsitikinkite, kad tatuiruotę darotės ne tik dėl vyraujančių madų. „Iš pradžių labai madingi buvo ornamentai, vadinami tribal, kurie dabar pasenę, todėl dažnai žmonės nori jas paslėpti ar pašalinti“, – sako Viktoras.
Bene dažniausiai, pasakoja Viktoras, žmonės naikina mylimųjų vardus. „Būtų patarimas niekada nesidaryti tokių tatuiruočių, nes šiandien su tavimi Marytė, o rytoj Stasė“, – pataria meistras.
„Ateina žmonės, kurie jaunystėje papuolė į vaikų pataisos namus, ten pasidarė tatuiruotę, o laikui praėjus nori atsikratyti tokių dalykų. Iš kalėjimo žmonės ateina, norėdami užversti tą puslapį. Buvo vaikiną atvedusi mama, kad pasišalintų žvaigždes nuo pečių, nes jei atsisėstų į kalėjimą...Ten tatuiruotės turi savo reikšmę“, – pasakoja meistras.
Vis dėlto kantrybės keletui seansų užtenka ne visiems. Viktoras puikiai prisimena vaikiną, kuris tatuiruotę pašalino savais būdais.
„Vyras, žemiau apatinių linijos, pasidarė merginos vardą. Kaip būna gyvenime, išsiskyrė. Tatuiruotė buvo daryta mūsų salone, kokybiškai, darėme su specialia kontūrine adata, specialia mašinėle, gerais dažais.
Ji šalinosi labai sunkiai, po dvejų seansų dar gerai matėsi, bet jam nebeatlaikė kantrybė. Jis sako, kad negaliu, mane krato tą tatuiruotę pamačius, kiekvieną kart matau tą vardą į tualetą eidamas, o ji man gyvenimą sugadino.
Anksčiau buvo taikomas būdas su margansofke (kalio permenganatas aut.past.). Ant odos pripila margansofkės, ant viršaus vandens, vyksta reakcija, ir oda būna išdeginta. Lieka didžiulis randas, kartais lieka ir dalis tatuiruotės, nors ryškiai nebesimato. Vis dėlto jam buvo geriau turėti randą, nei jos vardą“, – pasakoja vyras.
Tarp klientų ir kunigai, ir pareigūnės
Pirmasis klientas, juokiasi Viktoras, buvo jis pats. Armijoje pasidaręs tatuiruotę, Viktoras nusprendė ją pasišalinti. „Prieš pradėdamas kitiems šalinti, pirma ant savęs išbandžiau. Puikiai pasišalino, neliko nė žymės. Nėra maloni procedūra, bet žinau, ką kiti jaučia“, – sako Viktoras. Jis priduria, kad skausmui sumažinti naudojami kompresai, geliai.
O dabar klientų Viktoras sako sulaukiantis įvairiausių. „Buvo toks vaikinas, kuris sako, kad jį priims į gerą darbą, jei sutiks pašalinti tatuiruotes. Merginai irgi reikėjo pašalinti dėl darbo. Pastebėjau, kad banko darbuotojams kažkodėl nelabai leidžiama dirbti tatuiruotiems“, – įžvalgomis dalijosi vyras.
Dažnai apsilanko ir stiuardesės, kurios, sako Viktoras, dažniausiai negali turėti tatuiruočių matomose vietose. Tačiau naikinti tatuiruotes teko ir įdomesnių profesijų atstovams.
„Kunigas buvo atėjęs. Jis jau pagyvenęs vyrukas buvo, galvoju, kam tau dabar ją šalinti, o jis sako, kad man liepė valdžia, tatuiruotę armijoje buvo pasidaręs. Per kokius tris keturis seansus pašalinome visiškai, nieko nebesimato.
Buvo ir pareigūnė, kuri turėjo ant krūtinės delfiną. Buvo labai laiminga kai pašalinom. Reikia pajausti tą situaciją, kai žmogus laimingas, pagaliau atsikratęs nemalonaus piešinio. Tą momentą reikia pajausti, kai žmonės labai laimingi, patenkinti, dėkoja už tai, kad pagaliau pavyko atsikratyti tatuiruotės, spaudžia ranką, apsikabina, o išeina su šypsena ant veido“, – pasakoja meistras.
Norintiems naikintis tatuiruotes Viktoras pataria meistrą rinktis atsakingai. „Žmonės, kurie neturi patirties, gali pridaryti žalos. Lazeris odą gali išdeginti, būna pūslės, lieka randai“, – įspėja vyras.