„Manau, kad kiekvienas žmogus, jeigu atvažiuoja iš kitos pasaulio šalies, iš kitų tradicijų, įpročių, tikėjimų, visada čia yra labai normalus dalykas, kad pradžioje būna sunku. Bet tas sunkumas man užtruko ne daugiau nei pusę metų. Nepasakyčiau, kad sunku integruotis Lietuvoje, man nebuvo sunku, tiktai kliūtis buvo kalba, oras. Po to labai greitai integravausi, bendravau su žmonėmis“, - laidoje „Žvilgsnis“ kalbėjo F. Alhahiri.
Du dešimtmečius Lietuvoje gyvenantis siras į Lietuvą atvyko mokytis, o paskui liko dirbti medicinos srityje. Anot F. Alhahiri, šiuo metu sirų Lietuvoje nėra daug ir dažniausiai jie čia atvažiuoja dėl mokslo.
„Šiuo metu sirų gyvenančių Lietuvoje nėra daug. Dauguma yra studentai. <...> Įtariu, kad arabų pasaulyje mažai, kas žino apie Baltijos šalis, gal jie galvoja, kad tokia pati padėtis čia, kaip Rusijoje“, - teigė pašnekovas.
Vis dėlto F. Alhahiri pastebėjo, kad, jeigu jo tautiečiai pabėgėliai ir atvyktų į Lietuvą, tikrai nenorėtų sėdėti valdžiai ant sprando ir imtųsi ieškotis veiklos, darbo.