Skirstomųjų tinklų bendrovės, kurias dar šiemet ketinama sujungti, svarsto keisti atsiskaitymo už elektrą tvarką. Tarp nagrinėjamų variantų minimos ir fiksuotos mėnesinės įmokos taikant skirtingus elektros tarifus priklausomai nuo jos sunaudojimo. Kol kas nežinoma, nei kada naujoji tvarka galėtų būti įgyvendinta, nei kokia kainodara būtų siūloma. Prie šios idėjos dirba bendrovių sudaryta speciali darbo grupė.
„Rytų skirstomieji tinklai“ ir VST nuolat analizuoja elektros vartotojų rinką ir tai, kaip dabartinė elektros energijos kainodara atitinka šiuolaikinius vartotojų poreikius. Galbūt jau ir mums vertėtų juos koreguoti, siūlant keletą skirtingų kainodaros modelių, atsižvelgiant į gyventojų elektros energijos suvartojimo kiekį, jų vartojimo įpročius, naudojamų buityje skirtingų elektros prietaisų specifiką bei kiekį ir kitus faktorius“, – delfi.lt sakė RST Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus atstovė ryšiams su žiniasklaida Edita Sirutienė.Jos teigimu, permainų sistemoje reikia, nes vartotojai neturi galimybių rinktis.
„Pavyzdžiui, aš naudoju elektrinę viryklę ir galiu atsiskaityti pagal dviejų laiko zonų tarifą, bet galbūt sunaudoju gerokai mažiau elektros nei tas, kuris elektra šildosi namus, tačiau neturi elektrinės viryklės ir neturi galimybės pasirinkti tarifą“, – paklausta, kodėl reikia keisti dabartinę tvarką, pavyzdį pateikė pašnekovė.
Anot E. Sirutienės, Europos Sąjungos šalyse ne vienerius metus vartotojai turi galimybę pasirinkti jiems labiausia tinkamus atsiskaitymo už elektros energiją kainodaros planus, patys gali labiau reguliuoti išlaidas už suvartojamą elektrą.
„Taip pat ir dėl atsiskaitymo patogumo. Tarkime, jeigu būtų abonentinis mokestis ir būtų žiūrima pagal suvartojimo kiekius. Galimi modeliai yra įvairūs. Mūsų specialistai nagrinėja ES pavyzdžius ir analizuoja mūsų rinkos vartotojų įpročius ir suvartojimo kiekius“, – sakė ji.
Kol kas nesiimama spręsti, kada konkretūs mokėjimo planai galėtų būti pasiūlyti svarstymams.