Kaip BNS nurodė ŠMSM Komunikacijos skyriaus vedėja Nomeda Barauskienė, savivaldybių pateikti duomenys rodo, kad daugiausia mokyklų uždaryta Kėdainių rajone: 11 iš 17. Iš didmiesčių, daugiausia, t. y. trečdalis (7 iš 22) mokyklų neveikia Panevėžyje.
Ignalinos savivaldybėje neveikia 4 iš 7, Kauno mieste – 4 iš 63, Elektrėnų ir Akmenės rajonuose – po 2 iš 8, Prienų rajono savivaldybėje – 3 iš 12.
Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir toliau auga, epidemijos nuo antradienio paskelbtos Alytaus mieste, Panevėžio, Raseinių, ir Telšių rajonuose. Iš viso – 13 savivaldybių.
Kiek anksčiau jos paskelbtos Kauno ir Panevėžio miestuose, taip pat Elektrėnų, Prienų, Ukmergės, Ignalinos, Kėdainių, Jonavos ir Trakų rajonuose.
Trečiadienį epidemiją skelbs Klaipėdos miestas. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ją rengiasi skelbti ir Kaišiadorių bei Šalčininkų rajonuose.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) Imunoprofilaktikos skyriaus vedėjos Daivos Razmuvienės teigimu, epidemijas paskelbusios savivaldybės elgiasi skirtingai, tačiau dažniausiai jose ribojami susibūrimai, kuriuose gali plisti gripo virusas.
„Savivaldybėms atsiveria platesnės galimybės arba neskelbti planuotų, organizuotų renginių, arba riboti tuos renginius, taip pat – uždaryti ugdymo įstaigas. Be to, yra galimybės finansuoti profilaktines priemones, kaip medicinines kaukes, išleisti šviečiamąją medžiagą“, – BNS sakė D. Razmuvienė.