Bendrovė, gavusi specializuoto banko licenciją, ketina teikti klasikinės bankininkystės paslaugas – priimti iš gyventojų indėlius, skolinti, teikti mokėjimo paslaugas. Planuojama, kad naujasis bankas paslaugas pradės teikti 2019 metų birželį. Banko būstinę Vilniuje ketinama atidaryti 2019 m. sausį
European Merchant UAB yra Akce įmonių grupės bendrovė, įsteigta siekiant išplėsti grupės teikiamų paslaugų sritį. Šiuo metu Akce grupė, kuriai priklauso ir Jungtinėje Karalystėje licencijuota elektroninių pinigų įstaiga Ozan Limited, savo klientams teikia mokėjimo ir kitas su šia veikla susijusias paslaugas.
Nors specializuoto banko licencija ir suteikia teisę teikti paslaugas visose Europos ekonominės erdvės valstybėse neįsteigus filialo, numatoma, kad pirminė tikslinė European Merchant UAB rinka bus Lietuva.
Tai jau trečia bendrovė, kuriai suteikta specializuoto banko licencija: prieš tai ji buvo išduota didžiausiai šalies kredito unijai „Mano unija“, steigsiančiai AB „Mano bankas“, ir visame pasaulyje mokėjimo bei kitas paslaugas teikiančiai FinTech įmonei Revolut Technologies UAB. Šiuo metu Lietuvos bankas kartu su Europos Centriniu Banku vertina dar tris prašymus išduoti specializuoto banko licenciją.
Specializuotas bankas savo klientams gali teikti visas pagrindines paslaugas kaip ir bet kuris bankas, skirtumas tas, kad jis neturi teisės teikti investicinių paslaugų. Galimybė steigti tokius bankus atsirado 2017 m., licencijavimo procesas trunka apie metus.
„Atlikus išsamų rinkos tyrimą, buvo pasirinktos kelios sėkmingam potencialios plėtros įgyvendinimui tinkamos ES rinkos, tarp jų – ir Lietuva. Politinės kliūtys, kaip „Brexit“, tikslinių klientų stygius ir kiti dominuojančiose rinkose vyraujantys trūkumai paskatino žvilgsnį nukreipti į Lietuvą, kaip į tinkamai išvystytą aplinką „FinTech“ produktų pasiūlai. Banko steigimas yra nuoseklus ir apgalvotas žingsnis“, – sako banko „European Merchant“ Stebėtojų tarybos pirmininkas Ekmelas Cilingiras.
Pasak banko atstovo, Lietuva įvertinta kaip tinkamiausia rinka steigti banką dėl daugelio pranašumų. Pavyzdžiui, visavertės informacinių technologijų infrastruktūros, dėl kurios Lietuvos rinka geriausiai atitinka banko plėtros strategiją.
Banko vizijoje – galimybė užtikrinti vieno langelio principu teikiamas paslaugas savo klientams bei siūlyti moderniausių ir efektyviausių produktų asortimentą Lietuvos rinkoje.