Geomagnetinė audra – tai stiprus Žemės magnetinio laiko suaktyvėjimas. Kai viršutiniame Saulės atmosferos sluoksnyje įvyksta magnetinės energijos išsiveržimas, kitaip vadinamas blyksniu, iš Saulės išlekia didelis kiekis įelektrintų dalelių, kurios veikia mūsų planetos magnetinį lauką. Portalas gismeteo.lt praneša, kad taip kyla magnetinė audra.
Viena įspūdingiausių šios audros pusių yra tai, kad jų metu dangus gali paruošti puikią staigmeną – šiaurės pašvaistes.
Socialiniuose tinkluose dangaus reiškinių entuziastai „SkyChasersLT“ dalinasi tokia žinute:
„Turime informacijos, kad Saulelė-Motinėlė spjovė Žemelės pusėn aktyvų dalelių srautą.
Tas kaip ir reikštų, jog rytoj (Šeštadienį, spalio 30 d.) popiet mus pasieks įelektrinta masė plazmos, kuri gali sukelti ganėtinai stiprų Šiaurės pašvaisčių švytėjimą. Jei prognozės pasitvirtins, ir jei bus giedra, tai G3 lygio geomagnetinės audros metu pašvaistė puikiai matysis plika akimi!!
Paskutinį kartą plika akimi pašvaistes stebėjom prieš 5 metus. Saulė pamažu bunda iš gilaus miego, tad labai tikimės, kad prognozės pasitvirtins!“
Kaip tai paveiks žmones?
Numanoma, kad Lietuvoje šeštadienį kils vidutinio stiprumo ar net stipri geomagnetinė audra, kurios Kp indeksas svyruos nuo 5-7 balų.
NASA duomenimis, tokie Saulės energijos pliūpsniai gali sutrikdyti ne tik GPS signalus, bet ir žmonėms sukelti irzlumą, galvos svaigimą ar skausmą, nerimą ar prastą miegą. Gali pasireikšti ir sutrikęs kraujospūdis bei kraujotaka.