Lietuvių kalbos mokytojai ir tautinių mažumų gimtųjų kalbų mokytojai – rusistai ir polonistai – kviečiami sugrįžti į aukštųjų mokyklų auditorijas atnaujinti savo žinias. Švietimo ir mokslo ministerija, siekdama sudaryti palankias sąlygas pedagogams mokytis, per ES struktūrinių fondų projektus pradeda dvejus tęstinius kvalifikacijos tobulinimo mokymus. Jų tikslas – padėti sustiprinti mokytojų dalykines kompetencijas, į mokymų programą įtraukiant naujausius literatūros, kalbos, filosofijos ir kultūros tyrimus, supažindinant su kūrybinio mąstymo ugdymo metodais. Dviem projektams bus skiriama apie 1,4 mln. Lt ES, valstybės biudžeto ir projektų vykdytojų lėšų.
„Mokinių pasiekimų tyrimai rodo, kad didžiulę įtaką mokinių rezultatams turi mokytojų profesinis pasirengimas, – sako švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys. – Ne tik mokiniams, bet ir mokytojams reikia nuolat mokytis, kad remtųsi naujomis žiniomis, mokslo laimėjimais, gebėtų pasiekti geriausių rezultatų dirbdami su labai skirtingų gabumų vaikais“.
Lietuvių kalbos ugdymo 2010–2014 metų strategijoje mokytojų profesinės kvalifikacijos tobulinimas įvardytas kaip prioritetinė sritis, kuriai būtina skirti daugiausia investicijų. Lietuvių kalbos ir kitų gimtųjų kalbų mokytojai iš esmės ugdo mokinių kultūrinę kompetenciją, rengia juos būti išsilavinusios, kuriančios idėjų visuomenės žmonėmis, todėl rūpinimasis šių mokytojų kvalifikacija išlieka esmine humanitarinio ugdymo tobulinimo užtikrinimo sritimi.
Lapkričio mėnesį prasideda dvejų metų trukmės mokymai Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetuose pagal inovatyvios tęstinės gimtosios kalbos kvalifikacijos tobulinimo programą gimtosios kalbos mokytojams. Į programą įtraukiami nauji literatūros, kalbos ir kultūros tyrinėjimai bei laimėjimai. Lituanistams, polonistams ir rusistams bus rengiamos paskaitos ir seminarai apie Antikos, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, klasikos bei šiuolaikinę literatūrą, retoriką ir kūrybinį rašymą, kūrybinio mąstymo filosofiją, lyderystę kultūroje. Juos ves lietuvių, lenkų, rusų literatūros mokslininkai.
Į mokymus numatyta pakviesti 320 mokytojų – kasmet po 160. Šiais mokslo metais mokymai vyks lapkričio – gegužės mėnesiais Vilniaus universitete bei Vytauto Didžiojo universitete. Pradžia – lapkričio 18 d. ir lapkričio 25 d. 12.30 val.