Ekspertai tikina, kad tokia solidi suma išmokama kartą per metus aukščiausio lygio vadovams už prisiimamą atsakomybę, pelningus sandorius ir gerus rezultatus.
Kas Lietuvoje per vieną mėnesį gali uždirbti daugiau nei kelis šimtus tūkstančių eurų? Tokias pajamas, neatskaičius mokesčių, šiemet jau gavo vienas asmuo.
Maža to, „Sodros“ skaičiavimais, per pirmą šių metų pusmetį beveik pusantro šimto asmenų bent vieną mėnesį gavo atlyginimą, kurio suma neatskaičius mokesčių siekė daugiau kaip 50 tūkstančių eurų. Pasirodo, visoje šalyje per pirmuosius šešis mėnesius daugiausia uždirbusių asmenų vidutinės algos svyravo nuo 20 iki 40 tūkstančių eurų.
„Didžiausios pirmojo pusmečio žmogaus pajamos sudarė daugiau negu 250 tūkstančių eurų per mėnesį, bet jos buvo fiksuotos vieną mėnesį. Vadinasi, tai galėjo būti, sakykime, ir kažkoks priedas prie atlyginimo, galbūt ne vienas atlyginimas, galbūt išeitinė kompensacija ar kažkas panašaus“, - teigė „Sodros“ Komunikacijos sk. vyr. specialistas Rytas Stalnionis.
Aišku, virėja apie tokius pinigus gali tik pasvajoti. Lietuvoje yra daug vadovaujančias pareigas užimančių žmonių, kurių atlyginimas priklauso nuo pasiektų rezultatų – tai gali būti ne tik nekilnojamojo turto brokeriai, sudarę itin pelningą sandorį, bet ir pardavimų vadovai. Pasirodo, tokios solidžios sumos yra ne kas kita kaip kartu su algomis išmokėtos premijos už praėjusius finansinius metus, gerus rezultatus ar pelningus sandorius.
„Matome skaičius, kad yra nemažai asmenų, gavusių virš 50 tūkstančių eurų pajamas per mėnesį. Tai didžioji dalis šių asmenų yra gavusių premijas. Čia yra vieno mėnesio rezultatai, nes dažniausiai premijos gali siekti vieno, dviejų ar trijų mėnesių vidutinį darbo užmokestį. Aišku, nuo iškeltų tikslų, nuo to, kaip sekėsi įmonei. Tai tas realus atlyginimas jis gali būti 2-3 kartus mažesnis nei 50 tūkstančių eurų“, - pasakojo SEB banko vyriausiasis analitikas Tadas Povilauskas.
Itin dideli atlyginimai, siekiantys šimtą ar dešimtis tūkstančių eurų, yra išmokami kartą ar du per metus. Tokius pinigus dažniausiai gauna karjeros piką pasiekę specialistai – maždaug 35 metų aukštus postus užimantys žmonės.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.