Seksologas Viktoras Šapurovas tikina, jog vyrauja bendra tendencija, kada su amžiumi lytinių santykių dažnumas poroje mažėja, tačiau atskleidžia, kokias klaidas darydami viską tik paspartiname.
„Su amžiumi viskas priklauso nuo vyro ir moters galimybių, tačiau tendencija tokia, kad lytiniai santykiai vis retėja. Kalbant apie vyrus, būdami 25 metų jie pasiekia savo galimybių maksimumą ir vėliau lėtai, tačiau palaipsniui šie santykiai retėja, kadangi vyrui reikia vis daugiau laiko jėgų atstatymui ir nervinių centrų reguliacijai“, – sako pašnekovas.
Priežastys skirtingame amžiuje
Pasak seksologo, lytinių santykių dažnumui taip pat didelę įtaką poroje daro ir moteris, kadangi kiekvienos poreikis yra ypač individualus bei galintis svyruoti.
„Pavyzdžiui, lytinio gyvenimo pradžioje, jauname amžiuje, moteris dar nepatiria maksimalaus pasitenkinimo, todėl ji gali priimti itin dažnus aktus, kartais net daugiau, nei vieną kartą per dieną.
Visgi, ilgainiui, jei moteris vis nepasiekia maksimalaus pasitenkinimo, ji nusivilia ir lytiniai santykiai natūraliai ima retėti. Dėl šios priežasties, net jauname amžiuje, jei moteris nepatiria orgazmo, ji nebemato prasmės mylėtis, todėl santykiai gali tapti itin reti: kartą per dvi savaites ar mėnesį, o kai kuriais atvejais lytinis gyvenimas išvis pranyksta“, – pasakoja V. Šapurovas.
Specialistas teigia, jog kita problema, kada moterys lytinius santykius suvokia kaip duoklę vyrui ir tokiu atveju jie taip pat būna reti – kartą per dvi savaites ar mėnesį. Dažnai tokiose situacijose vyrai jaučiasi gyvenantys nepilnavertį lytinį gyvenimą, ima jaustis blogai, jei to reikia prašyti iš savo moters, kas kelia didelę riziką sugriūti šeimai.
„Vis dėlto, reikia suprasti, jog kas gyvenime yra malonu ir skanu, to nesistengiate atsikratyti, o atvirkščiai – norite vis daugiau. Tas pats ir su lytiniu gyvenimu poroje, jei santykiai reti ir bent vienas iš partnerių yra nepatenkintas, būtina ieškoti viso to priežasčių ir spręsti problemą, kadangi laimingas lytinis gyvenimas yra vienas iš aspektų, lemiančių sėkmingą ir stabilią šeimą“, – kalba seksologas.
Daugėja vyrų, vengiančių lytinių santykių
Jeigu moteris yra patenkinta lytiniu gyvenimu ir nuolat pasiekia plato fazę – aukštą susijaudinimo lygį, kuomet beveik visais atvejais (apie 80 proc. ) patiria orgazmą, lytinių santykių dažnumas net vyresniame amžiuje gali išlikti gana aukštas.
„Tokiais atvejais lytinių santykių retėjimas tampa gana lėtas ir ima mažėti labiau atsižvelgiant į vyro galimybes. Visgi, pavyzdžiui, jei poroje abiems apie 50 metų ir abu yra patenkinti lytiniu gyvenimu, pas jų poroje nėra anksčiau įvardintų problemų, dažnumas gali būti net du, tris kartus per savaitę.
Visgi, šie skaičiai gali būti labai individualūs, priklausyti nuo abiejų partnerių seksualinio temperamento, paveldimumo ir kitų faktorių“, – tvirtina specialistas.
Aktyvaus lytinio gyvenimo teigiamas poveikis tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai yra nenuginčijamas. Tai gali apsaugoti nuo depresijos, gerinti kraujotaką, padėti atrodyti jauniau, mažinti migrenos riziką, net didinti savivertę. Seksologas taip pat įvardina, jog lytiniai santykiai suteikia kiekvienam didelį vidinį palengvėjimą bei džiaugsmą ir atskleidžia, jog tai jis vadina trigubu malonumu – kuomet atskirai tiek vyras, tiek moteris jaučiasi laimingi ir pasitenkinimą jaučia abu kartu dėl artumo ir buvimo dviese.
„Vis dėlto, nebūtina, kad partneriai orgazmą patirtų tuo pačiu metu, kitaip tariant, tą pačią sekundę. Kartais porose taip nutinka, tačiau stengtis tai užtikrinti specialiai neįmanoma ir nėra tikslo, kadangi vyro ir moters fiziologija itin skiriasi. Be to, vyras dažniausiai santykių metu patiria vieną orgazmą, o moteris per meilės aktą gali patirti ir keletą, jų galimybės platesnės“, – kalba Viktoras Šapurovas.
Seksologas įvardina, kad šiuo metu išryškėja dar viena lytinių santykių retumo priežastis, kuomet ženkliai padaugėjo santykiauti vengiančių vyrų. Tai dažnai būna jauni, jautrūs, moteriškos asmenybės vyrai, kurių lytinių santykių vengimas susijęs su tuo, jog vaikystėje juos užaugino tvirtos ir griežtos motinos, šeimoje užimančios vadovaujamąjį vaidmenį.