„Regis, vos ne visuotinis lietuvių apsirūpinimas aukštojo mokslo diplomais turėjo ir netikėtų pasekmių, - sako cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė, - vien tik bakalauro ar magistro vardas dažnam darbdaviui jau nedaro reikiamo įspūdžio. Vis daugiau Lietuvos gyventojų konkuruodami dėl geresnio darbo, ar siekdami greičiau kopti karjeros laiptais, mokosi bei didina savo patrauklumą ir jau turėdami aukštojo ar aukštesniojo mokslo diplomą. Kaip rodo darbo rinkos tendencijos, o taip pat pokyčių tempas – papildomo asmeninių kompetencijų ugdymo svarba perspektyvoje tik didės.“
Todėl džiugu, kad net 32 proc. apklaustų asmenų teigia, kad patys moka už konsultacijas, seminarus ir kursus, kuriuose mokosi naujų dalykų ar kelia savo kvalifikaciją. Bene dažniausiai papildomai mokomasi užsienio kalbų. 16 proc. apklausos dalyvių yra investavę į antrą ar net trečią aukštąjį išsilavinimą. Tiek pat apklaustųjų gilina žinias ir įgyja naujų gebėjimų mokymuose, už kuriuos sumokėjo jų darbovietė. 14 proc. respondentų teigia, kad žinių semiasi savarankiškai - skaitydami specialią literatūrą, domėdamiesi naujienomis ir panašiai.
Tik 22 proc. apklausos dalyvių aiškina nieko papildomai nesimokantys. 5 proc. iš jų visai patenkinti savo jau turimu išsilavinimu, o 17 proc. skundžiasi, kad papildomam mokymuisi tiesiog neturi lėšų.
„Personalo konsultantų nuomone, sprendžiant, kaip padidinti savo patrauklumą darbo rinkoje, labai svarbu išskirti savo stipriąsias puses ir kryptingai jas tobulinti. Būtina „užkaišioti“ ir tas išsilavinimo skyles, kurios trukdo pilnai atsiskleisti Jūsų galimybėms. Nusistačius siektinus tikslus, pasirinkti geriausių konkrečios srities specialistų vedamus mokymus. Jei norite tapti savo srities profesionalu, venkite abstrakčių, bendro pobūdžio paskaitų, o investuokite į specifinių žinių ar įgūdžių įgijimą. Tobulėkite visos savo darbo karjeros metu,“ - pataria cvmarket.lt atstovė.