3600 kilometrų per valandą greičiu skriejančiu erdvėlaiviu pakilti į kosmosą ir iš orbitos stebėti Žemę – realybė. O bilietus į kosmosą, kuriuos parduoda milijardieriaus Richardo Bransono bendrovė „Virgin Galactic“, pasirodo, galima įsigyti ir Lietuvoje.
„Bendra kelionės trukmė yra kažkur apie 90 minučių, pusantros valandos. Pačiame aukščiausiam taške, kur žmogus patiria nesvarumo būseną, trunka tik kokias 5 minutes“, – sakė kelionių agentūros „Glotera“ vadovė Vilma Kondratienė.
Galimybė paturistauti kosmose ir tapti astronautu sulaukė didelio lietuvių smalsumo. Pasak vadovės, agentūrą užplūdo skambučiai ir žinutės, ar tai išties tikra. Daugiau nei pusę milijono – 600 tūkstančių dolerių – kainuojančia kosmine kelione itin susidomėjo 2 lietuviai. Tiesa, vienas jų tolimesnės sutarties nepasirašė, o kitas, panašu, kad jau ruošiasi krautis lagaminus į kosmosą.
„Turėtume išvysti asmenį su kosmonauto kostiumu ir lietuviška vėliavėle kažkur 2030 metais, 2029 metų gale“, – teigė V. Kondratienė.
Kas tas lietuvis, kuris gali tapti vienu pirmųjų ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse pabuvojusiu kosmose, atskleisti neleidžia konfidencialumo sutartis. Tiesa, jam savo kosminės odisėjos teks luktelti, mat eilėje nuskristi į kosmosą laukia 800 norinčiųjų.
Kitas kosminis skrydis – tik ne erdvėlaiviu, o tvariu oro balionu su specialia kapsule, iš kurios taip pat gali stebėti Žemę – kol kas lietuvių susidomėjimo nesulaukė. Šios kelionės, atsieisiančios 170 tūkstančių eurų, tvarkaraštis užpildytas jau pusmečiui. Pirmasis istorijoje tokio kosminio baliono skrydis numatomas šių metų rudenį.
„Žmonės turės nuostabią 3 „Michelin“ žvaigždučių šefo paruoštą vakarienę. Ir, žinoma, nepaprastus vaizdus. Pakilus į 25 kilometrų aukštį jau taip pat matomas žemės linkis“, – sakė V. Kondratienė.
Leidžiasi ir į Antarktidą
Tiesa, į kosmosą nori ne visi TV3 Žinių kalbinti gyventojai:
„Man čia kosmosas. Tik žiūriu aplink ir visas kosmosas.“
„Būčiau jauna, tai ko gi nepasvajoti tada.“
„Į kosmosą? Oi ne, užtenka Italijos dabar.“
„Nenorėčiau į kosmosą. Man Žemėje gerai ir nemėgstu brangių kelionių. Keliauju daug. Pavyzdžiui, pernai buvau 9 kartus užsieny.“
„Čia ne pas mus. Ten, kur „bagočiai“ gyvena.“
O „bagočiai“, kaip sako gyventojas, visgi gyvena ir Lietuvoje. Kad lietuvių gyvenimas gerėja ir jie gali vis daugiau sau leisti rodo ir 20-25 procentais per pastaruosius metus pašokusi išskirtinių, prabangių kelionių paklausa. Lietuviams jau įkandamos, tarkime, ir kelionės į Antarktį. Nors jų kainos gali siekti nuo 5000 iki 100 tūkstančio eurų, savo pėdą Antarktidoje įspaudė ne vienas lietuvis.
Kelionės po Peru ar Europą, besimėgaujant kvapą gniaužiančiais vaizdais, išskirtiniu stiliumi įrengtame traukinio kupė lietuviams pažįstamos jau seniai. O dabar tarp išskirtinių kelionių mėgėjų ypač populiarios prabangios jachtos – mažesnė ir privatesnė kruizo versija, talpinanti iki 500 žmonių. Tokios jachtos priplaukia unikalias vietas, kurios, pavyzdžiui, gali būti pasiekiamos tik sraigtasparniu.
Populiariausia išskirtinė kryptis – Afrika. Lietuvių kelionių sąraše ir Zambija, ir Namibija, ir Etiopija. Pasak „Boutique Travel“ vadovės, lietuviai ypač smalsūs, palyginus su kitomis tautomis ir yra ištyrinėję laukines Afrikos vietas. Ir nors išskirtinių, prabangių kelionių kainos šeimai prasideda nuo 50 tūkstančių eurų ir daugiau, tai lietuvių ieškoti savo pasaulio krašto ar dangaus ribos nestabdo.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:





































































































































































































































































