• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus karui Ukrainoje, gyventojai ėmė šluoti maisto prekių parduotuves, populiariausia preke tapo druska. Prekybos tinklų atstovai tikina, kad ukrainietišką druską jau išpardavė, tačiau rado naujus tiekėjus.

Prasidėjus karui Ukrainoje, gyventojai ėmė šluoti maisto prekių parduotuves, populiariausia preke tapo druska. Prekybos tinklų atstovai tikina, kad ukrainietišką druską jau išpardavė, tačiau rado naujus tiekėjus.

REKLAMA

Tik ne visus pirkėjus tai sustabdė, jie ir toliau tuština lentynas, tad prekybininkai ėmė riboti įsigyjamos druskos kiekį. Jie pastebėjo, kad vieni gyventojai druską sandėliuoja, kiti perparduoda gerokai brangiau, nei nusiperka parduotuvėse.

Kaina didesnė ir kiekis ribojamas

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis sakė, kad per kovo mėnesį parduotuvėse žmonės nupirko 6 kartus daugiau druskos nei įprastai. 

„Tai reiškia, kad pardavėme pusmečio druskos kiekį per vieną mėnesį. Ukrainietišką druską jau išpardavėme, jos pirmieji du pakeliai kainavo 0,39 euro, o trečiasis ir kiti kainavo jau apie 1 eurą. Tokiu būdu stengiamės riboti masinį druskos pirkimą, kad kuo daugiau žmonių jos galėtų įsigyti. 

REKLAMA
REKLAMA

Dabar prekiaujame lenkiška ir itališka druską, ji kainuoja 0,45 euro už 1 kg. Šios druskos žmonės perka jau gerokai mažiau. Panašiai tik du kartus daugiau nei iki karo“, – skaičiavo prekybos tinklo atstovas. 

REKLAMA

„Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė suskaičiavo, kad prekybos tinklas pardavė dvigubą kiekį druskos nei praėjusiais metais. 

„Taigi, galima sakyti, kad klientai nusipirko druskos metams į priekį. Į parduotuves druska tiekiama nuolatos. Populiariausia druska kainuoja 0,59 euro. Didžiausia problema yra ta, kad žmonės pamatę ją lentynose, iš karto išperka. Mes nespėjame pildyti lentynų.

REKLAMA
REKLAMA

Tad noriu dar kartą akcentuoti, kad druskos yra, mes ją šiuo metu atsivežame iš Čekijos. Siekdami patenkinti visų pirkėjų poreikį, tam, kad visi klientai rastų druskos mūsų lentynose ir ją galėtų nusipirkti, pradėjome riboti druskos pavadinimu „SUL juoduota druska“ įsigijimą. Vienam pirkėjui parduodame 6 vnt. šios druskos vieno apsipirkimo metu“, – sakė prekybos tinklo atstovė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Druską sandėliuoja, perparduoda

Anot D. Ryliškio, druskos parduotuvėse niekada netrūko, ji reguliariai buvo tiekiama. 

„Tiesiog žmonės ją labai greitai išpirkdavo. Tad iki kito atvežimo jos ir pritrūkdavo. Dabar druska irgi tiekiama reguliariai. Tikėtina, kad tokio didelio jos pirkimo nebebus. Žmonės jau prisipirko druskos ir ją tiesiog sandėliuoja“, – sakė prekybos tinklo atstovas. 

REKLAMA

Pasak V. Budrienės, pirkėjai teigia, kad druską perka marinavimui, konservavimui. 

„Kiti sako, kad nežino, ar marinuos, konservuos, tačiau visi perka, tai mano, kad galbūt ir jiems druskos gali prireikti“, – pastebėjo prekybos tinklo atstovė. 

Prekybos tinklo „Rimi“ atstovė Gabrielė Šerėnienė sakė, kad druskos pardavimai neįprastai dideli buvo pirmosiomis karo Ukrainoje savaitėmis, kai pirkėjai iš tiesų šlavė iš lentynų visas druskos rūšis. 

REKLAMA

„Mūsų darbuotojai vos spėjo pildyti lentynas – druska iš jų tuoj pat išnykdavo. Buvome priversti riboti parduodamos druskos kiekį, kad užtikrintume tolygesnę prekybą. Parduotuvėse ir mūsų sandėliuose laikomas produktų kiekis optimaliai apskaičiuojamas tam tikram laikotarpiui, remiantis mūsų turimais prekybos duomenimis. 

Šiuo atveju, mes iš tiesų per porą savaičių sunaudojome mūsų turimus resursus, tačiau netrukus juos atnaujinome, sustiprindami „Rimi “ privačios etiketės produktų pasirinkimą. Šiuo metu druskos mūsų parduotuvėse tikrai netrūksta, galima įsigyti įvairiausių jos rūšių – prekyba vyksta įprastai, tik kiek stringa akmens druskos tiekimas. Kur pirkėjai deda įsigytą druską, nežinome, tačiau viešojoje erdvėje teko matyti ir jos perpardavimo atvejų“, – komentavo G. Šerėnienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ukrainietiškos akmens druskos iš Ukrainos galima įsigyti turguje ar skelbimų portaluose. Čia gyventojai už druskos kilogramą prašo nuo 1,2 iki 2,5 euro už kilogramą.

Druskos parduotuvėse užtenka

Maxima“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorės Ernestos Dapkienės teigimu, prekybos tinklo svarbiausias tikslas – užtikrinti, kad pirkėjai visada galėtų įsigyti būtiniausių prekių, o druska kaip tik ir yra tokia prekė. 

REKLAMA

„Deja, dėl karo sustojus druskos gamybai Ukrainoje ir itin išaugus druskos paklausai mūsų parduotuvėse, nespėjome patenkinti poreikio. Druskos pardavimai buvo net keturis kartus didesni nei iki tol. Stengėmės atliepti paklausą, ieškojome alternatyvių tiekėjų ir šiuo metu galime užtikrinti – parduotuvėse druskos yra, o asortimentas nuolat plečiasi“, – teigė prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA

Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė irgi pastebi, pastaruoju metu išaugusį druskos populiarumą. 

„Kai kuriose parduotuvėse laikinai galėjo būti išpirkti druskos likučiai, tačiau šiuo metu darome viską, kad druskos trūkumo nebūtų. Savo asortimente šiuo metu siūlome įsigyti lietuviškos ir lenkiškos juoduotos druskos, kurios kaina atitinkamai siekia 0,39 ir 0,55 euro už kilogramo pakuotę. Vienam pirkėjui šiuo metu galima įsigyti 5 vienetus druskos pakuočių, tokio kiekio visiškai pakanka namų ūkio reikmėms“, – tikino prekybos tinklo atstovė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vieniems druska reikalinga, kiti pasiduoda impulsyviam pirkimui 

Kauno technologijos universiteto (KTU) lektorė Rasa Gudonavičienė siūlė prisiminti pandemijos pradžią, kai gyventojai parduotuvėse pirko ilgai negendančius produktus – kruopas, cukrų, tualetinį popierių ir kt. 

„Dabar labai panaši situacija, tik prekė jau kita. Žmonės iš parduotuvių lentynų ėmė šluoti druską. Tai lemia keletas priežasčių. Druska, kurią žmonės buvo įpratę pirkti, yra ukrainietiška. Tad gyventojai baiminosi, kad ims trūkinėti tiekimo grandinės ir jie nebegalės nusipirkti pamėgtos prekės. 

REKLAMA

Kai kurie žmonės nusipirko kelis pakelius druskos, o kiti ėmė ją pirkti ir paletėmis. Tai galėjo lemti gyventojų apsukrumas ir verslumas. Šie žmonės pardavinėja prekybos centruose įsigytą druską turguje ar kitose vietose. Dar kiti žmonės tiesiog pasiduoda nepagrįstam, impulsyviam pirkimui. Tai paremta bandos jausmu. Gyventojai mato, kad kilo sujudimas dėl druskos, visi ją perka. Tad jie irgi seka šiuo pavyzdžiu ir ima pirkti druską“, – pastebėjo KTU lektorė. 

REKLAMA

Pasak jos negalime tvirtinti, kad visi gyventojai pirko daugiau druskos nei įprastai, žmonės yra skirtingi. 

„Dalis žmonių šiuo metu nenusipirko nė vieno pakelio druskos arba pirko Himalajų ar joduotą druską. Tad visai nepasigedo ukrainietiškos akmens druskos. 

Tikėtina, kad labiausiai panikai pasidavė vyresni žmonės, kurie anksčiau yra patyrę nepriteklių. Todėl vyresni žmonės yra įpratę kaupti atsargas. Daugiau druskos įsigijo ir sodų ar ūkių savininkai, kurie ruošiasi vasaros ir rudens daržovių konservavimo sezonui. 

Galbūt kai kuriems žmonės druskos įsigijimas suteikia ir saugumo jausmą, kad jie kažką daro, kas bus naudinga ateityje“, – vardijo R. Gudonavičienė. 

Anot jos, kai parduotuvės užpildys tuščias lentynas labai greitai žmonės nustos pirkti druską, nes matys, kad jos netrūksta. 

Visiems PERPARDAVEJAMS sukist po 1kg. druskos i SUBINE!!!!
Uz perperdavinejima druskos reikia bausti, tai pasipelnymas is kitu nelaimiu, ar jau taip sunku suregistruot kurie pirko druska yra kameros labai paprasta.
Tokius perpardavinetojus reikia sodinti i cype,kur lietuvis,lietuviui
mauna kelnias,bausti ir parduotuves kurios leido maisiais pirkti druska.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų