Lietuvos gyventojų optimizmas dėl jų šeimos ir šalies finansinės bei ekonominės padėties blėsta, rodo gyventojų nuomonės tyrimo "Eurobarometras"duomenys.
Trečdalis apklaustų lietuvių (31 proc.) 2007-ųjų rudenį teigė maną, kad ekonomikos padėtis šalyje yra gera (visų ES šalių vidurkis - 48 proc., 10-ties naujųjų ES šalių iš Vidurio ir Rytų Europos vidurkis - 38 proc.), praėjusių metų pavasarį optimistiškai šalies ekonominę padėtį vertino 33 proc. tautiečių.
Latvijoje šalies ekonomiką teigiamai įvertino 16 proc., Estijoje - 67 proc. gyventojų.
2007-ųjų rudenį 29 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų manė, kad jų šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėnesių pagerės (visos ES vidurkis - 24 proc., 10 naujųjų ES šalių vidurkis - 24 proc.), pavasarį taip manančių buvo 41 proc.
Trečdalis (30 proc.) šalies gyventojų rudenį optimistiškai vertino savo šeimos finansinę perspektyvą (ES vidurkis - 25, 10 ES naujokių - 23), prieš pusmetį manančių, kad šeimos situacija per artimiausius 12 mėnesių pagerės buvo 38 proc.
62 proc. lietuvių pernai rudenį manė, jog svarbiausia problema yra infliacija, pavasarį infliaciją svarbiausia problema laikė 38 proc. Lietuvos gyventojų. (ES - 26 proc., ES naujokėse - 46 proc.).
Skeptiškiau lietuviai vertino ir galimybės įsidarbinti šalyje per 12 mėnesių pagerėjimą - rudenį - 45 proc. (ES - 26 proc., ES naujokės - 26), pavasarį - 53 proc.
Tačiau teigiančių, kad yra patenkinti savo gyvenimu lietuvių skaičius padidėjo - rudenį patenkintais save laikė 66 proc. šalies gyventojų (ES - 80 proc., 10 ES naujokių - 67 proc.), pavasarį - 65 proc.
"Būtų galima sakyti, kad Lietuva, vertinant visus rodiklius, yra panaši į kitas naująsias Europos Sąjungos valstybes. Galbūt tik mūsų nuomonės ir požiūriai yra šiek tiek radikalesni",- antradienį pristatydamas tyrimą sakė "TNS Gallup" tyrimų direktorius Mindaugas Degutis, pažymėjęs, kad Lietuva skiriasi nuo ES senbuvių, tačiau jos gyventojų nuomonių tendencijos naujųjų Bendrijos šalių kontekste neatrodo išskirtinės.
Tyrimo išvadose pažymima, kad gyventojų nuomonėje pastebimos reakcijos į viešojoje erdvėje išsakomas abejones dėl ekonomikos geros ateities.
Tyrimas atliktas 2007 metų rugsėjo-spalio mėnesiais, Lietuvoje apklausą vykdžiusi"TNS Gallup" apklausė 1015 respondentų.