• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva suinteresuota stabilių ir nuspėjamų santykių su Rusija nustatymu ir tikisi, kad jos narystė Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) leistų išvengti tokių precedentų kaip importo muitų padidinimas 2010 metų pradžioje motyvuojant muitų sąjungos įkūrimu. Lietuva remia Rusijos narystę PPO, jeigu ši įvykdys stojimo į šią organizaciją reikalavimus.

REKLAMA
REKLAMA

Tai užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė-Liauškienė antradienį pareiškė PPO generalinio direktoriaus pavaduotojui Rusufui Jerksai (Rufus Yerxa).

REKLAMA

Susitikime aptartos pagrindinės tarptautinės prekybos politikos aktualijos, Rusijos stojimo į PPO procesas ir besikeičiantis Kinijos vaidmuo pasaulinėje ekonomikoje.

R. Jerksa pripažino, kad Rusijos stojimo procesas yra sunkiai prognozuojamas dėl formuojamos muitų sąjungos su Kazachstanu ir Baltarusija bei dėl likusių neišspręstų klausimų, visų pirma intelektinės nuosavybės ir žemės ūkio srityse. Kartu jis akcentavo, kad Rusijos narystė organizacijoje būtų naudinga pačiai Rusijai ir jos prekybos partneriams.

REKLAMA
REKLAMA

PPO atstovas pastebėjo, kad Kinija, nepaisant tam tikrų problemų dėl jos įsipareigojimų PPO įgyvendinimo, yra konstruktyvi tarptautinės prekybos sistemos dalyvė. Dėl didelės priklausomybės nuo eksporto Kinija yra suinteresuota stabilumu pasaulinėse rinkose.

A. Skaisgirytė-Liauškienė informavo, kad pastaruoju metu Lietuvos ir Kinijos santykiai yra labai aktyvūs, ir Kinija pripažįsta, kad reikia ieškoti galimybių šiek tiek pakeisti esamą ekonominio bendradarbiavimo formatą, kuriame vyrauja Kinijos eksportas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susitikimo pabaigoje buvo aptartos Lietuvos Vyriausybės pastangos pritraukti į šalį užsienio investicijų.

R. Jerksa dalyvavo Baltijos plėtros forumo renginiuose.

"Baltijos Davosu" vadinamajame Baltijos plėtros forume įtakingos verslo, politikos ir akademinio pasaulio asmenybės Vilniuje birželio 1-2 dienomis aptarė dabartinę ekonomikos padėtį ir jos gerinimo galimybes, Europos Sąjungos politiką Baltijos jūros regiono atžvilgiu ir ieškojo tarpusavio bendradarbiavimo galimybių. Baltijos plėtros forumas tokius susitikimus Baltijos jūros regiono šalyse organizuoja kasmet nuo 1999 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų