Apie tai sekmadienį, minint stačiatikių Velykas, pranešė naujienų portalas „15min“.
„Taip. Yra toks siūlymas, tik tol, kol vyksta diskusijos dėl bendro sutarimo, tai dar atsakymų galutinių neturime, ar tai pavyks padaryti“, – teigė ministras.
Jis taip pat nurodė, kad valdžios institucijos dalyvauja konsultacijose dėl Lietuvos ortodoksų bažnyčios atsiskyrimo nuo Maskvos pavaldumo, tačiau pabrėžė, kad tai – bendruomenės apsisprendimo reikalas.
„Diskusijos ir konsultacijos vyksta, tą aš žinau (...). Ir su valdžios institucijomis, kaip tai būtų traktuojama, kokie būtų vertinimai“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
BNS primena, kad Lietuvos stačiatikių bažnyčia yra viena iš devynių tradicinių religinių bendruomenių Lietuvoje. Ji turi metropolijos titulą, priklauso Maskvos ir Visos Rusios patriarchatui. Bendruomenei vadovauja Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių arkivyskupas metropolitas Inokentijus.
Pasak Trakų ortodoksų vyskupo Amvrosijaus, Lietuvos ortodoksų bažnyčia siekia didesnės nepriklausomybės nuo Maskvos patriarchato, tačiau akcentuoja, jog šiam tikslui pasiekti „bažnyčios kanonai numato tam tikrus žingsnius“.
2018 metų spalį Konstantinopolio ekumeninis patriarchatas paskelbė negaliojančiu 1686 metais įvykusį Ukrainos stačiatikių prijungimą prie Maskvos patriarchato ir dar kartą patvirtino, kad kaip motininė bažnyčia, Konstantinopolis turi teisę ir tęs procedūras dėl autokefalijos (nepriklausomybės) Ukrainos stačiatikių bažnyčiai suteikimo.