Lietuva po smurtinio incidento Mitrovicoje paragino susilaikyti nuo veiksmų, eskaluojančių situaciją Kosove ir atkurti rimtį, bendradarbiaujant visoms Kosovo bendruomenėms bei gerbiant teisės viršenybę ir demokratijos normas.
„Kelias į saugumo ir stabilumo perspektyvą regione turi būti grindžiamas sutarimo siekiu, o ne prievartos eskalavimu”, - BNS sakė URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorė Violeta Gaižauskaitė.
NATO pajėgos antradienį sustiprino pozicijas šiauriniame Kosovo ruože, kur per serbų riaušes Kosovo Mitrovicoje išvakarėse žuvo vienas Jungtinių Tautų (JT) policininkas ukrainietis.
URM duomenimis, Kosove dirbantys Lietuvos piliečiai per riaušes nenukentėjo. Įvairiose tarptautinėse misijose Kosove šiuo metu tarnauja 39 Lietuvos piliečiai: 29 Lietuvos kariai NATO KFOR operacijoje, 6 Lietuvos policijos pareigūnai Jungtinių Tautų misijoje, 2 Lietuvos policijos pareigūnai Europos Sąjungos planavimo grupėje ir 2 Lietuvos piliečiai Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misijoje.
Riaušės, kurios parodė, kad naujoji valstybė gali būti padalyta pagal etninį principą, taip pat privertė atšaukti JT darbuotojus iš šios serbų citadelės. Tai buvo didžiausi neramumai nuo vasario 17 dienos, kai Kosovo gyventojų daugumą sudarantys albanai paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos.
Kareiviai šarvuočiuose užėmė pozicijas Kosovo Mitrovicoje, kur serbai, kategoriškai nepritariantys Kosovo nepriklausomybei, pirmadienį susirėmė su JT policija ir NATO taikdariais.