Ambasadorius D. Čekuolis pažymėjo, kad švęsdama penkioliktus narystės JT metus Lietuva ypač vertina valstybių pasitikėjimą, kurį jos parodė išrinkdamos Lietuvos nuolatinį atstovą Tarybos pirmininku.
„Atsakomybė vadovauti trečiajam pagal svarbą JT organui Lietuvai, prieš dešimtmetį patyrusiai tarptautinės bendruomenės paramą reformoms, yra labai svarbi“, – sakė ambasadorius D. Čekuolis.
Ambasadorių D. Čekuolį šia proga pasveikino JT Generalinis Sekretorius Ban Ki Moonas, JT Generalinio Sekretoriaus pavaduotojas socialiniams ir ekonominiams klausimams Jose Antonio Ocampo ir kiti pareigūnai.
Prisistatydamas ambasadorius pažymėjo, kad Pasaulio valstybių vadovų susitikime 2005 metais inicijuota Jungtinių Tautų reforma numatė Ekonominei ir socialinei tarybai naujus uždavinius. D. Čekuolis atkreipė dėmesį, kad 2007 metai yra ypač reikšmingi ECOSOC, kuri šįmet įgyvendins reformas.
Inauguracinėje kalboje naujasis Tarybos pirmininkas įvardijo pagrindinius elementus, kuriais šiemet remsis ECOSOC ir jos biuro veikla. Bus siekiama aktyvesnio ECOSOC ir pasaulio finansinių organizacijų dialogo. Pirmąkart bus rengiama metinė ministrų lygio vystymosi dienotvarkės laimėjimų peržiūra ir vystymosi bendradarbiavimo forumas.
Forumo metu bus siekiama nustatyti besivystančių šalių plėtros gaires globaliu lygmeniu. Taip pat bus siekiama sustiprinti ECOSOC autoritetą ir vaidmenį koordinuojant JT veiklą ekonominėje ir socialinėje srityje. Bendradarbiaujant su Taikos atkūrimo komisija, kuri buvo inauguruota JT 2006 metais, toliau bus kaupiama ECOSOC patirtis ir taip užtikrinamas ilgalaikis darnus vystymasis pokonfliktinėse šalyse.
Į JT Ekonominę ir socialinę tarybą trejų metų laikotarpiui iš 192 valstybių JT narių išrenkamos 54 narės. Lietuva ECOSOC nare išrinkta 2005-2007 metams. ECOSOC primininkas renkamas kasmet paeiliui iš kiekvienos regioninės grupės.
ECOSOC – pagrindinis forumas JT diskusijoms tarptautiniais ekonominiais ir socialiniais klausimais. Taryba atsako už aukštesnio gyvenimo lygio standartų, darbo rinkos, ekonominio ir socialinio progreso skatinimą, sprendžia tarptautines ekonomines, socialines ir sveikatos problemas, remia bendradarbiavimą švietimo ir kultūros srityse, skatina universalią pagarbą žmogaus teisėms ir pagrindinėms laisvėms, ir teikia rekomendacijas valstybėms narėms ir visai JT sistemai šiais klausimais.
ECOSOC koordinuoja keturiolikos JT specializuotų agentūrų, dešimties funkcinių komisijų ir penkių regioninių komisijų veiklą. Taip pat Taryba tvirtina vienuolikos JT fondų ir programų pranešimus. ECOSOC konsultuojasi su akademine visuomene, verslo sektoriaus atstovais ir beveik trimis tūkstančiais nevyriausybinių organizacijų.
REKLAMA