Užsienio reikalų ministerijoje pirmadienį pristatyta mobilioji programėlė keliaujantiems „Keliauk saugiai“.
Ją parsisiuntę vartotojai galės stebėti nuolat atnaujinamas saugumo rekomendacijas ir informaciją apie vizas visoms pasaulio valstybėms. Programėlėje taip pat realiuoju laiku atsiras įspėjimai apie krizes pasaulyje.
„Keliauk saugiai“ galima rasti interaktyvią atmintinę, padėsiančią pasiruošti kelionei, taip pat konsulinę informaciją keliaujantiems bei gyvenantiems užsienyje.
Programėlėje taip pat yra kelionės registracijos sistema norintiems, kad su jais krizės atveju susisiektų Užsienio reikalų ministerija.
Vartotojai taip pat gali pateikti atsiliepimus apie Lietuvos atstovybių ir ministerijos darbą.
„Jeigu būna kažkokie įvykiai kelionės metu ar paūmėja saugumo situacija, (...) tai ta informacija iš karto bus siunčiama ir keliaujantis žmogus iš karto gaus įspėjimus, jeigu kas nors vyksta“, - pirmadienį pristatydamas programėlę žurnalistams sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
„Informacinių technologijų amžiuje tai - suprantamas žingsnis“, - pridūrė jis.
Iki šiol lietuviai su kelionėmis susijusią informaciją galėdavo rasti interneto svetainėje keliauk.urm.lt. Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, ją kasmet aplanko 150 tūkst. žmonių.
Diplomatai tikisi, kad naująją mobiliąją programėlę pirmaisiais jos veikimo metais atsivers bent 10 tūkst. keliaujančių lietuvių.
„Mūsų požiūriu, ja naudotis lyg ir paprasta. (...) Jeigu kažkas paaiškėtų, kad galima kažką tobulinti, tai bus galima tobulinti“, - sakė L.Linkevičius.
Programėlėje „Keliauk saugiai“ yra nurodyti visų užsienyje veikiančių Lietuvos ambasadų, konsulinių skyrių kontaktai.
Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktorius Giedrius Kazakevičius sakė, jog programėlei tapus populiariai konsulų darbo krūvis gali išaugti.
„Konsulinis darbas ir yra tas, kad mes pagelbėtumėme savo piliečiams. (...) Prieinamumas yra mūsų darbas“, - teigė jis.
Užsienio reikalų ministerija pastaruosius kelerius metus ragina užsienyje keliaujančius piliečius registruotis ministerijos svetainėje. Tokia funkcija yra ir naujojoje programėlėje.
Diplomatai aiškina, jog tai gali tapti reikalinga krizės lankomoje šalyje atveju. Turėdami konkrečioje šalyje keliaujančių piliečių kontaktinę informaciją konsulai su jais gali susisiekti savo iniciatyva, aptarti padėtį, pateikti rekomendacijas.
Pastarąjį kartą tokia galimybe pareigūnai pasinaudojo pernai liepą, kai Turkijoje įvyko nepavykęs perversmas.
Programėlės „Keliauk saugiai“ sukūrimas kainavo apie 30 tūkst. eurų. Ją gali parsisiųsti „iOS“ ir „Android“ operacinių sistemų naudotojai.