• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva, nepaisant lėtėjančios ekonomikos plėtros ir išaugusios infliacijos, neatsisako planų nuo 2011 metų įsivesti eurą, teigia premjeras Gediminas Kirkilas.

REKLAMA
REKLAMA

„Ir toliau laikomės plano prisijungti (prie euro zonos - BNS) 2011 metais. Politinė valia yra, tikime, kad infliaciją galime suvaldyti, o didžiausias mūsų iššūkis - energetika“, - ketvirtadienį po susitikimo su Europos Komisijos (EK) nariu Joaquinu Almunia (Choakinu Almunija) žurnalistams sakė G.Kirkilas.

REKLAMA

Už ekonomiką ir pinigų politiką EK atsakingas J.Almunia nekomentavo Lietuvos ketinimų 2011 metais prisijungti prie euro zonos, tačiau teigė, kad po to, kai 2009 metais eurą įsives Slovakija, jis artimiausius dvejus metus nemato tolesnės euro zonos plėtros galimybių.

„Narystė euro zonoje priklauso nuo šalių, kurios nori priklausyti tai zonai, politinės valios. Tos valstybės, kurios nori būti euro zonoje, turi vykdyti sutarties ekonomines ir teisines sąlygas. Kaip žinote, 2009 metų sausio 1-ąją į euro zoną įstos Slovakija, ji bus 16-a euro zonos narė, o per artimiausius dvejus metus daugiau euro zonos plėtimo galimybių nematau“, - žurnalistams sakė J.Almunia.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, reikia stiprinti bendradarbiavimą tarp šalių, kurios priklauso antrajam valiutos keitimo mechanizmui ir nori būti euro zonoje, bet netenkina visų sąlygų.

„Tačiau reikėtų pasakyti, kad iki šiol tas stabilumas, kurį suteikia euras, išplito ir į kitas ne euro zonos šalis, į tas šalis, kurios vienaip ar kitaip yra susietos su euru. Ir manau, jog antrojo valiutų keitimo mechanizmo privalumus tos valstybės ir toliau jaus“, - teigė J.Almunia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G.Kirkilas žurnalistams sakė, jog Ignalinos atominės jėgainės uždarymas 2009-ųjų pabaigoje gali padidinti metinę infliaciją 3-4 procentiniais punktais.

„Mūsų specialistų skaičiavimais, dėl energetikos kainų, didesnio naudojamo dujų kiekio ir kitų dalykų Lietuvai po Ignalinos AE antrojo bloko uždarymo tai gali pridėti 3-4 proc. infliacijos, ir aš sakiau tai komisarui. Tačiau mes manome, kad bendradarbiavimas su EK ir tas Komisijos planas turėti platesnį monitoringą tikrai būtų naudingas Lietuvai bei kitoms euro zonos kandidatėms“, - spaudos konferencijoje kalbėjo premjeras.

Ekspertų vertinimu, eurą Lietuva galėtų įsivesti ne anksčiau kaip 2012-2013 metais.

Lietuvai dėl per didelės infliacijos nepavyko įsivesti euro nuo 2007-ųjų sausio.

Šiuo metu bendrą ES valiutą eurą yra įsivedusios 15 iš 27 ES šalių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų