Iš Jungtinės Karalystės atvykstantys arba per šią šalį keliaujantys žmonės privalės izoliuotis 10 dienų arba atlikti tyrimą dėl koronaviruso. Tyrimas su gautu neigiamu atsakymu galėtų būti atliktas ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą. Tyrimą galima atlikti ir atvykus į Lietuvą, tačiau izoliacija yra privaloma iki tol, kol bus gautas neigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas.
Taip pat iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės atvykusiems žmonėms negalioja numatytos izoliacijos išimtys – izoliuotis arba atlikti tyrimą privalo visi iš šios šalies atvykę keliautojai.
Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad iš paveiktos šalies grįžęs asmuo iš oro uosto, jūrų uosto ar kitos sausumos atvykimo vietos į izoliacijos vietą turėtų vykti nuosavu ar nuomotu transportu, paprašyti artimųjų ar draugų pagalbos. Jeigu keliaujama į izoliacijos vietą su artimaisiais ar draugais, svarbu dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines priemones ir laikytis saugaus 1-2 metrų atstumo. Naudotis viešuoju transportu nėra rekomenduojama.
Izoliacijoje esantys žmonės negali palikti izoliavimo vietos be sveikatos priežiūros specialisto leidimo, vykti viešuoju transportu į izoliavimo vietą ar iš jos, kai reikia atlikti tyrimus ar kitais atvejais, turint sveikatos priežiūros specialisto leidimą. Neturint galimybės į mobilųjį punktą nuvykti savo, artimųjų transportu arba taksi, asmuo gali kreiptis į gyvenamosios vietos savivaldybę, ar ji teikia pavėžėjimo paslaugą iki mobilių punktų.
Visą izoliavimo laiką žmogus negali priimti svečių, o maistu, vaistiniais preparatais ir kitomis būtinomis priemonėmis turi pasirūpinti nuotoliniu būdu arba paprašyti, kad tuo pasirūpintų šeimos nariai ar draugai, kuriems nėra taikomos izoliavimo priemonės, taip pat gali kreiptis į savivaldybės administraciją.
Izoliacijoje esantys žmonės privalo kasdien matuotis kūno temperatūrą ir stebėti savo sveikatos būklę dėl kosulio ir pasunkėjusio kvėpavimo simptomų pasireiškimo. Jeigu sveikata pablogėtų ar atsirastų ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai, reiktų kreiptis į Karštąją liniją 1808. Taip pat svarbu bendradarbiauti su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais ir jiems suteikti visą reikalingą informaciją židinio epidemiologinei diagnostikai atlikti.