• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva - ketvirtoji iš 10-ties valstybių kandidačių, pasirašiusių stojimo į Europos Sąjungą sutartį, rengia referendumą dėl narystės Europos bendrijoje. Narystei Europos Sąjungoje jau yra pritarusios Malta, Slovėnija ir Vengrija.

REKLAMA
REKLAMA

32 šeštadienio ir sekmadienio valandas Lietuvos piliečiai galės balsuoti, pareikšti savo nuomonę dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje.

REKLAMA

Balsavimas 2040 referendumo apylinkių abi dienas vyks nuo 6 valandos ryto iki 22 valandos. Pirmųjų pranešimų iš referendumo apylinkių apie balsavimo rezultatus tikimasi sulaukti sekmadienį, apie 23 valandą.

Lietuvoje vyksiančio referendumo sąrašuose yra 2,6 milijono rinkėjų. Iš jų 196 tūkst. jau yra balsavę paštu. Šiuo balsavimo būdu nuo balandžio 29 d. iki gegužės 8 d. pasinaudojo beveik 7,6 proc. visų rinkėjų sąrašuose esančių rinkėjų. Tokio aktyvumo, balsuojant paštu, nėra buvę nė per vienus iki šiol Lietuvoje vykusius rinkimus.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal įstatymą referendumas dėl narystės ES bus laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvaus daugiau kaip pusė visų sąrašuose esančių rinkėjų - daugiau kaip 1 mln. 300 tūkst. piliečių. Teigiamas sprendimas referendume bus priimtas, jei daugiau kaip pusė iš jų pritars narystei ES.

Esminiais valstybės gyvenimo klausimais Lietuvoje buvo surengta keletas referendumų. Visi jie įvyko ir piliečiai aiškiai pareiškė savo poziciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmąjį po Nepriklausomybės atkūrimo referendumą Lietuvos Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas paskelbė 1991 metų vasarį. Tuomet, dar šalyje esant SSRS okupacinei kariuomenei, žmonės pareiškė esą už tai, kad Lietuva būtų nepriklausoma demokratinė respublika. Ši nuostata vėliau tapo konstitucine. Už nepriklausomą ir demokratinę respubliką balsavo daugiau kaip trys ketvirtadaliai rinkimų teisę turinčių piliečių.

REKLAMA

1992 metais gegužės mėnesį vykusiame referendume Lietuvos žmonės nepritarė siūlymui suteikti itin dideles galias aukščiausiajam šalies pareigūnui prezidentui. Tačiau tais pačiais metais, po trijų savaičių, Lietuvos piliečiai vėl labai vieningai pareiškė esą už tai, kad iš šalies būtų išvesta SSRS okupacinė kariuomenė.

1992 metais spalio 25 d. vykusiame referendume piliečiai priėmė ir dabar veikiančią Lietuvos Respublikos Konstituciją.

Vėlesni referendumai, kuriuos inicijuodavo atskiros partijos ar piliečių grupės, dažniausiai nesusilaukdavo rinkėjų dėmesio ir neįvykdavo.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų