„Ne jo eilė buvo dabar. Tikrai ne jo. Žmogus, kuris laimingai gyveno. Ir tos laimės mes visi pavydėjom. Jis labai mokėjo susidėliot darbus, asmeninį gyvenimą. Prie viso to – nepaprastos inteligentijos žmogus“, – mintimis dalijosi aktorius Kęstutis Jakštas.
„Būdavo labai gera su juo. Jis visada žinodavo kaip pasakyti ir ką pasakyti. Jis niekada nesikabinėjo prie smulkmenų. Kiekvienas sutiktas žmogus mumyse palieka kažkokį pėdsaką. Ir Vytas jį irgi paliko. Tiesiog. Tiesiog“, – prisiminimais pasidalijo žurnalistė Laisvė Radzevičienė.
Tokį Vytautą Šerėną atsimena jį supę žmonės. Tarp atėjusių tarti paskutinį sudie humoristui Vytautui Šerėnui – ir aktoriai, ir žurnalistai, ir politikai. Aplankyti jo urną Vilniuje bus galima ir rytoj iki vidudienio. Po 12 valandos jis bus palaidotas Antakalnio kapinėse. Šio vyro talentas juokinti kitus bei kurti unikalią, kiekvienam Lietuvos gyventojui pažįstamą politinę satyrą retą palikdavo abejingu. Šimtai sukurtų personažų, parašytų scenarijų, kartu su bendražygiais sukurtų satyrinių dainų.
Daugelis jį artimai pažinojusių vis dar negali atgauti žado dėl tokio staigaus Vytauto išėjimo į anapilį netikėtai sodyboje penktadienio vakare sustojus širdžiai.
„Vis galvoji, labai taip viskas netikėta. Kaip ir šalia dirbi, ir dabar vat atsisėdi toje pačioje pozicijoje, tik tai matai, kad sėdi pažiūri į kairę, ir matai, kad jis jau urnoj. Šioks toks yra… Na, kaip pasakyti, tos mirtys primena, kad neamžinai mes čia gyvenam visi“, – mintimis dalijosi laidų kūrėjas Rimas Šapauskas.
Šiandien jo ilgametis bendražygis, Dviračio žinių kūrėjas Haroldas Mackevičius – akivaizdu, vis dar sukrėstas, nedaugžodžiauja, tačiau užtikrina, kad jų kartu pradėti darbai tikrai nesustos. Tiesa, kas ir kaip užims Vytauto vietą, pasak vyro – kalbėti dar tikrai per anksti.
Su Vytautu Šerėnu atsisveikinti nešini baltais žiedais atvyksta ir politikai. Nors dažnam nuo Šerėno ir jo bendražygių išmonės ne kartą tekdavo raudonuoti iš gėdos – šiandien apie humoro ir satyros maestro bei jo pokštus – tik patys geriausi atsiminimai.
„Kai buvo mano vienas jubiliejus, tai jis mane pavadino Mona Liza. Žodžiu, ne be humoro jausmo. Gal aš šiek tiek mažiau kentėdavau kai buvau Seimo pirmininkas ir vėliau, bet mano bičiuliai, mano kolegos, pakankamai yra pakliuvę“, – prisiminė politikas Česlovas Juršėnas.
„Aš galvoju, kad tai buvo epocha, įvardinta humore, įvardinta prote, aš sakyčiau taip. Aš visada džiaugdavausi jų ir pasirodymais, nežiūrint į tai, koks jų būdavo turinys, bet vis tiek jis būdavo korektiškas, inteligentiškas. Tai ir man, ir daug kam – moralinė netektis“, – mintimis dalijosi Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.
Tai jau antrasis dviračio žinių kūrėjas taip netikėtai palikęs šį pasaulį. 2014-aisiais, atostogų Jordanijoje metu, širdis sustojo 50-mečio nespėjusio sulaukti Gintarui Ruplėnui.