Apie gyvūną kavinės darbuotojams pranešė lankytojai, negalėdami klausyti gailaus jo kniaukimo. Kavinės atstovai paskambino į bendrąjį pagalbos centrą ir iškvietė ugniagesius gelbėtojus.
Nesigundė net valerijonu
Iš pradžių buvo tikėtasi jų pagalbos, tačiau vėliau paaiškėjo, kad gelbėtojai nevyks – verčiau kreiptis į gyvūnų tarnybą. Deja, ir šios atstovai nesiėmė gelbėti gyvūno.
Bulvare prie kavinės būriuojasi smalsuoliai, vieni pastoviniavę nueina tolyn, kiti stabteli ilgėliau. Smalsumu netveria vaikai, kai kurie fotografuoja.
Žmonės kaip įmanydami – maistu, valerijonais – bando išvilioti kačiuką, tačiau nesėkmingai, o kai bando jį pasiekti ranka, gyvūnas traukiasi gilyn.
Gyvūnų ugniagesiai-gelbėtojai negelbsti
Gyventojams smalsu, kodėl ugniagesiai-gelbėtojai nevyksta gelbėti kačiuko, tačiau jie turi svarių priežasčių.
Pagal darbo reglamentą ugniagesiams-gelbėtojams nepriklauso vykti gelbėti gyvūnų. Gelbėtojai važiuoja padėti į bėdą patekusiems gyvūnams tik tokiu atveju, jeigu gyvūnų globos draugijos, gyvūnų priežiūros bendrovių atstovai neturi reikalingų priemonių.
Anksčiau, kai koks nors kačiukas įlipdavo į medį ir negalėdavo išlipti, žmonės kviesdavo ugniagesius. Todėl iš įpročio taip elgiasi ir šiomis dienomis.
Gelbėtojams anksčiau tekdavo vaduoti ne tik kates. Ugniagesių atstovai pasakoja, kad teko gelbėti ir ožką su ožiukais, įstrigusius statybvietėje, ir ūdrą, įkritusią į baseiną, nepilną vandens, iš duobės teko traukti karvę, iš įšalusio tvenkinio – gulbes.
Tvarka pasikeitė prieš penkerius šešerius metus dėl kelių priežasčių. Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyr. specialistas Gintaras Zonis pasakoja, kad pirmiausiai įvertinamas pavojus ir žmogui, ir gyvūnui. Dažniausiai, kol atvyksta gelbėtojai į įvykio vietą, gyvūnas jau būdavo išvaduotas. Tokiu atveju tik švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai. Be to, gelbėjant gyvūnus, kartais nukenčia ir patys gelbėtojai.
„Kartą ugniagesiui, gelbėjančiam laukinį katiną, šis įkando į ranką. Žmogus buvo nedarbingas tris mėnesius, jam buvo leidžiami vaistai, kad neužsikrėstų įvairiomis ligomis. Gyvūnai gali sukelti pavojų žmogaus sveikatai, jis gali likti neįgalus“, – teigia G. Zonis.
Taigi, žmonės, išvydę gyvūną, kuriam reikia pagalbos, turėtų pirmiausiai kreiptis į gyvūnų globos draugijas, kurių darbas yra su tuo tiesiogiai susijęs.
Ištraukė siurbliu
Kavinės „Arkos“ savininkas Stanislovas Mikšys Etaplius.lt teigė, kad kačiukas buvo išgelbėtas panaudojus pramoninį dulkių siurblį, kurį atsinešė draugai.
„Kačiuką ištraukėm, padarėm jam guolį, pavalgydinom, pagirdėm. Dabar laukiam, kol atsilieps šeimininkai arba atsiras kačiuko globėjai. Katinas labai gražus, netikiu, kad jis koks priklydęs. Nesinori tikėti ir, kad kokie negeri žmonės sugalvojo šitaip atsikratyti savo augintiniu“, – pasakojo S. Mikšys.