Vieta prie sostinės valdžios svertų ir finansų srautų – brangesnė už katastrofiškai smukusį nerodantį reitingą. Sostinės valdžioje įsitaisę Liberalų sąjūdžio atstovai nesiryžta nutraukti santuokos su aršiausiais priešais kadaise išvadintais liberalais demokratais ir jų lyderiu, nušalintuoju prezidentu Rolandu Paksu, pirmadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.
Sostinės liberalų nuo R. Pakso negali atplėšti net vis garsesnės partijos vadovų dvejonės ir raginimai susirūpinti politine ateitimi.
Dabartinį neryžtingą partijos lyderį Petrą Auštrevičių grasinantys nušalinti kai kurie jo bendražygiai jau seniai žada, kad partija prieš Seimo rinkimus ištaisys po savivaldos rinkimų Vilniuje padarytą klaidą, atbaidžiusią nuo jos negausius šalininkus. Tačiau šie pažadai lieka tik tuščiomis kalbomis.
Visa tai paaiškėjo po praėjusią savaitę vykusio Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyrių koordinacinės tarybos posėdžio. Čia buvo svarstoma, ar pasiduoti suaktyvėjusios sostinės savivaldybės opozicijos vilionėms ir palikti R. Paksą, taip pat vicemero kėdę, kitas šiltas vietas.
Vieni partijos nariai tvirtino, kad nieko keisti nereikia. Esą visi perspėjimai dėl niūrios ateities – tik priešų intrigos ir šmeižtas. Buvo įžvelgta, kad pasikeitimų savivaldybėje siekia į valdžią siekiantis grįžti didžiausias liberalų priešas, buvęs sostinės meras, liberalcentristų lyderis Artūras Zuokas.
Kiti politikai teigė, kad partijos labui R. Pakso vis dėlto reikėtų išsižadėti ir dėtis prie opozicijos arba apskritai su niekuo nebendrauti.
Nors palikti R. Paksą raginančių lyg ir buvo daugiau, virė ilgi ir tušti ginčai, kada tai būtų geriau padaryti – anksčiau ar vėliau. Posėdžio dalyviai išsiskirstė sutarę, kad dėl būsimų veiksmų turi nuspręsti pati partijos frakcija savivaldybės taryboje.
„Lietuvos ryto“ žiniomis, du frakcijos nariai Algirdas Gricius ir Dainius Pūras būtų linkę palikti R. Paksą, bet įtakingas verslininkas Vidmantas Martikonis ir vicemeras Arūnas Štaras to nenori.
Būtent nuo Liberalų sąjūdžio laikysenos šiuo metu labiausiai priklauso padėtis sostinės taryboje. Todėl šios partijos sprendimas likti su R. Paksu – antausis į valdžią vis aktyviau besiveržiantiems konservatoriams ir kitoms opozicinėms partijoms.
Savivaldybės ir Seimo užkulisiuose konservatoriai jau yra gyręsi, kad suformavo naują daugumą. Ją esą turėtų sudaryti visi taryboje esantys konservatoriai, liberalcentristai, liberalų, Rusų sąjungos atstovai, keturi iš šešių socialdemokratų ir trys dezertyrai iš liberaldemokratų stovyklos.
Mero postą galėtų užimti statybų verslu besiverčiantis konservatorius Vilius Navickas.