• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Libanas šeštadienį suformavo kompromisinę vyriausybę po 10 mėnesių užsitęsusios krizės šalyje, kurioje politinius nesutarimus aštrina pilietinis karas kaimyninėje Sirijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmą kartą per trejus metus iš 24 narių sudaryta vyriausybė vienija galingą šiitų islamistų judėjimą „Hizbollah“ ir jo sąjungininkus su sunitų bloku, vadovaujamu buvusio premjero Saado Hariri (Saado Haririo).

REKLAMA

„Po 10 mėnesių pastangų (ir) kantrybės gimė vyriausybė, ginanti nacionalinius interesus“, – sakė naujasis Libano premjeras Tammamas Salamas (Tamamas Salamas).

„Tai yra vienijanti vyriausybė ir geriausia formulė, leidžianti Libanui atremti iššūkius“, – pridūrė T.Salamas, kuriam vyriausybę buvo pavesta suformuoti 2013 metų balandį, atsistatydinus premjerui Najibui Mikati (Nadžibui Mikačiui).

REKLAMA
REKLAMA

Naujoje vyriausybėje dalyvaus tiek įtakingas šiitų islamistų judėjimas šiitų islamistų judėjimas „Hizbollah“ kartu su savo sąjungininkais, tiek sunitų blokas, vadovaujamas buvusio premjero Saado Hariri (Saado Haririo).kartu su savo sąjungininkais, tiek sunitų blokas, vadovaujamas buvusio premjero Saado Hariri (Saado Haririo).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Abu aljansai lig šiol smarkiai nesutarė dėl įvairių klausimų, taip pat ir karo Sirijoje – „Hizbollah“ aktyviai palaiko Damasko vyriausybę, siųsdama jai į pagalbą savo kovotojus, o S.Hariri blokas palaiko Sirijos opoziciją, sukilusią prieš prezidento Basharo al-Assado (Bašaro Asado) režimą.

REKLAMA

Naujoji vyriausybė ketina ieškoti sprendimų ir dėl blogėjančios saugumo padėties Libane, kurį pastaraisiais mėnesiais Beirute ir kitur sudrebino virtinė sproginimų, siejamų su karu Sirijoje.

Šeštadienį sutartu kompromisu norima užtikrinti, kad nė vienas blokas – nei „Hizbollah“, nei S.Hariri grupė – neturėtų veto teisės.

REKLAMA

24 ministrų portfeliai padalinti į tris grupes, kuriose „Hizbollah“ ir S.Hariri blokams priklausytų po aštuonis ministrus, o dar aštuoni kandidatai turėtų būti neutralūs.

Siekiant palaikyti pusiausvyrą šalyje tarp 18 sektų, vyriausybėje turi būti maždaug po lygiai krikščionių ir musulmonų atstovų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Proveržis iš aklavietės tapo įmanomas, kai S.Hariri praėjusį mėnesį paskelbė sutinkąs leisti savo vadinamajam „Kovo 14-osios“ blokui eiti į vyriausybę su „Hizbollah“.

Naujasis ministrų kabinetas dirbs ne ilgai. Nes vyriausybę vėl teks formuoti po gegužės, kai baigsis prezidento Michelio Suleimano (Mišelio Suleimano) šešerių metų kadencija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų