„Nebuvo ryškios ribos jo gyvenime, jo veikloje, išskyrus tai, kad jis turėjo tam tikrus antpečius - politiko, europarlamentaro, kas galbūt šiek tiek padėjo ir jo akademinėje veikloje, padėjo žinomumui, bet žinomumui ne tik L.Donskio, bet ir Lietuvos - jis tą labai akivaizdžiai išnaudojo. Jis buvo tas ambasadorius, per savo akademinę veiklą turėdamas europarlamentaro antpečius. Jei Milane pristatoma europarlamentaro L.Donskio knyga, tai skamba ir visa Lietuva“, - BNS sakė E.Gentvilas.
Pasak jo, L.Donskis niekada savęs nesiejo su jokia partija ir buvo greičiau kultūrinis liberalas. Dalyvaudamas Europos Parlamento rinkimuose Liberalų sąjūdžio sąraše L.Donskis kėlė vienintelę sąlygą - niekada nebūti partijos nariu.
„Jis visą laiką galvojo apie ateitį, kaip tą patyrimą, kurį pasaulio kultūra, civilizacija yra sukūrusi, suprojektuoti į Lietuvos ateitį. Todėl jam labai rūpėjo švietimo, kultūros, kultūrologijos dalykai ir, žinoma, politikos dalykai, kaip politikai turėtų elgtis įvertindami tą pasaulio patirtį nuo Voltero, kurį jis labai mėgdavo cituoti kai kuriose savo paskaitose, iki dabarties“, - kalbėjo politikas..
Artimai filosofą pažinojęs E.Gentvilas sako paskutinį kartą su juo bendravęs prieš kelias savaites. Anot jo, L.Donskis intensyviai dirbo - tą galėdavo daryti nuo ankstyvo ryto iki išnaktų.
„Dirbo velniškai daug, keldavosi anksti rytais - esu pas jį buvęs ir Kaune, ir Briuselyje - tai tiesiog stulbino. Galbūt jis nemokėjo atsipalaiduoti“, - prisiminė E.Gentvilas.
L.Donskis netikėtai mirė trečiadienio rytą. Per savo mokslinę karjerą L.Donskis dirbo JAV, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Suomijos, Estijos ir Vengrijos universitetuose, parašė daugiau kaip 40 knygų ir daugiau nei 500 straipsnių.
2009-2014 metais Leonidas Donskis buvo Lietuvos atstovas Europos Parlamente ir dirbo Liberalų ir demokratų aljanso „Už Europą“ frakcijoje ALDE.