Naujasis ūkio ministras Dainius Kreivys, praėjusią savaitę teigiamai įvertinęs nacionalinio investuotojo bendrovės „Leo LT“ parengta veiklos strategiją, pirmadienį pareiškė, kad šis dokumentas kelia nemažai abejonių.
Tai ministras pareiškė po Ūkio ministerijoje įvykusio susitikimo su „Leo LT“ vadovais, kurio metu buvo baigta pristatyti nacionalinio investuotojo bendrovės veiklos strategija.
„Pristatyta darbinė medžiaga paliko neatsakytų klausimų“, – teigiama Ūkio ministerijos pranešime spaudai.
Jam taip pat nurodoma, kad D.Kreivio vertinimu, „Leo LT“ „pateiktoje medžiagoje nepakankamai skirta dėmesio įsijungimo į UCTE problematikai, ypatingai šių jungčių finansavimo klausimams, be to projektų finansavime akcentuojama ilgalaikių tarifų politika“.
Ministro teigimu, strategijoje daugiau dėmesio turėtų būti skiriama visos elektros energijos gamybos, tiekimo ir skirstymo grandinės efektyvumo didinimui.
„Pristatytoje medžiagoje nėra įvertinti vartotojų interesai bei neatsižvelgta į Valstybės kontrolės išvadas dėl energijos kainų pagrindimo“, – ministerijos pranešime cituojamas D. Kreivys.
Po praėjusią savaitę vykusio „Leo LT“ veiklos strategijos pirmojo pristatymo ministro vertinimai buvo teigiami.
„Jų (valdybos – BNS) pateikiama analizė yra gana gili, išsami – tai, ką mes matėme. Dėl atskirų sprendinių laukia diskusijos, bet matome aiškų pasiryžimą statyti atominę elektrinę. Šalia to kalbama apie bendros (Baltijos šalių – BNS) energetikos rinkos sukūrimą, įsijungimą į UCTE – tas klausimas kartu su atominės statyba mums yra prioritetinis – tai mūsų energetinio saugumo kausimai“, – sakė D. Kreivys sausio 15 dieną.
Susipažinusi su „Leo LT“ parengta veiklos strategija, Ūkio ministerija dėl jos planuoja pateikti preliminarias išvadas premjerui, kuris gruodžio pabaigoje pareikalavo, kad Leo LT" valdyba akcininkams iki sausio 10 dienos pateiktų trumpalaikių, vidutinės trukmės ir ilgalaikių veiksmų strateginį planą, kuriame atsispindėtų ir bendrovės politika dėl elektros tarifų.
Premjero nuomone, be aiškumo, kaip bus įgyvendinti jungčių su Lenkija ir Švedija, naujos atominės jėgainės statybos projektai, dokumente turi būti ir finansinis planas, kuris lemtų ilgalaikę tarifų politiką.
Vyriausybė valdo 61,7 proc., „NDX energija“ – 38,3 proc. „Leo LT“ akcijų.