Darbo grupė, tirianti LEO LT įkūrimą bei reorganizavimą, prašo Vyriausybės leisti dar tris mėnesius tęsti savo darbus. Išrinktoji Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia tų trijų mėnesių neturinti .
Anot darbo grupės vadovo energetikos ministro Arvydo Sekmoko, per tą laiką "būtų įvertintas LEO LT steigimas, įnašų proporcijos ir numatyta, kaip bus su LEO tęstinumu, atsižvelgiant į "trečio paketo" reikalavimus".
Europos Komisijos paruoštas "Trečiasis energetikos paketas" turi numatyti atskirų gamintojų dalyvavimą rinkoje ir energijos pardavimo - skirstymo monopolijų reguliavimą.
Anot A. Sekmoko, jos "užsiimtų tik transportavimu", o elektros energijos pardavimas būtų "visiškai atskirtas" nuo LEO LT.
Premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, skubotas LEO LT reorganizavimas šaliai padarytų daugiau žalos, tuo tarpu VP dešimtuko valdoma "NDX energija" gautų nemažą finansinę naudą. Tokiu būdu Premjeras pritaria darbo grupės veiklos pratęsimui.
"Paveldėjom tokį reikalą, kuriuo visiškai nesidžiaugiam. Iš tikrųjų vienas iš galimų variantų - galimos skyrybos, bet, kaip žinom, su skyrybomis ne visada būna labai paprasta. Kaip rodo darbo grupės padaryta analizė, vienašališkos skyrybos gali labai brangiai kainuoti ir atnešti naudą tiktai tam pačiam "NDX", - teigia Premjeras.
Tuo tarpu išrinktoji Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia "neturinti trijų mėnesių", kol darbo grupė pateiks išsamesnes tyrimo išvadas. Būsimoji šalies vadovė net savo rinkimų kampanijos metu akcentavo, kad LEO LT yra žalinga Lietuvai ir žadėjo tapusi Prezidente šią įmonę likviduoti.
Kovo pradžioje Konstitucinis Teismas paskelbė, kad LEO LT buvo įsteigta pažeidžiant Konstituciją. Teismo nutarime nurodoma, kad šio energetikos milžino vadovybė netinkamai atstovauja valstybės interesams, neužtikrinama, kad nauja atominė elektrinė bus pastatyta iš tikrųjų ir abejojama, ar steigiant LEO LT buvo tinkamai įvertina valstybės turto dalis.
Vyriausybė valdo 61,7 proc. LEO LT akcijų, 38,3 proc. - privati "NDX energija".
Apie tai – LNK žinių videoreportaže.