Nacionalinės elektros energetikos bendrovės Leo LT, AB ir Kauno technologijos universiteto (KTU) susitikime aptartos bendradarbiavimo galimybės.
„Bendradarbiavimas su mokslo įstaigomis yra svarbus galvojant tiek apie mokslo pažangą, tiek apie aukštesnę ruošiamų specialistų kvalifikaciją. Tokiu būdu siekiame prisidėti prie aukštųjų mokyklų mokymo programų tobulinimo bei inovacijų energetikos srityje“, - sako Leo LT valdybos narys Dalius Šulga.
Šiuo metu KTU ruošiami 7 energetikos krypties studijų programų specialistai. Iš viso į energetikos krypties studijų pirmos ir antros studijų pakopos programas 2008 metais priimta 113 studentų. Susitikimo metu sutarta pirmiausia ieškoti būdų, kaip pagerinti studijų kokybę, kad jos būtų patrauklios studentams. Neatmetama galimybė, jog ateityje bus galvojama ir apie naujų programų kūrimą.
„Universitetui labai svarbu bendradarbiauti su verslu, ypač tų sričių verslo institucijomis, kurių specialistai rengiami KTU. Esu tikras, kad bendradarbiavimas su Leo LT skatins su energetika susijusių studijų programų populiarumą, įvairių energetikos problemų sprendimus ir tolesnę Lietuvos ekonomikos raidą“, - teigia KTU prorektorius prof. Pranas Žiliukas.
Kauno technologijos universitetas iki šiol buvo vienintelis universitetas Lietuvoje, rengiantis branduolinės energetikos specialistus. Šie specialistai KTU pradėti rengti 1978 metais. 1995–2007 m. laikotarpiu parengta 130 branduolinės inžinerijos specialistų.
Bendradarbiavimo santykiai jau užmegzti su Vilniaus universitetu. Antrinės Leo LT įmonės „Visagino atominė elektrinė“ iniciatyva VU šiemet pasiūlyta branduolinės energetikos fizikos programa. Ši programa pagal populiarumą buvo trečioji iš šešiolikos Fizikos fakultete siūlomų programų.
„Energetikos srities specialistų paklausa tik didės. Šioje srityje laukia išties nemažos perspektyvos, apie kurias būtina informuoti studentus“ , - pažymi D.Šulga.