Lenkų karinis konsorciumas "Bumar" sekmadienį gavo oficialų pranešimą, jog pralaimėjo konkursą dėl Irako kariuomenės apginklavimo ir kad jį laimėjo Amerikos koncernas "Nour", kuris pasiūlė 200 mln. JAV dolerių (540 mln. litų) mažesnę sumą.
Lenkai už savo paslaugas norėjo gauti 554 mln. dolerių, o amerikiečiai sutiko dirbti už 327 milijonus. Tiesa, lenkus gali paguosti tai, jog su šiuo amerikiečių koncernu bendradarbiauja Lenkijos transporto firmos.
"Bumar" žadėjo kuriamai Irako kariuomenei pateikti 1,65 tūkst. visureigių, 1,2 tūkst. sunkvežimių, pusantro tūkstančio priekabų, 20 tūkst. Kalašnikovo automatų, 6,5 tūkst. sunkiųjų ir lengvųjų karabinų, 25 tūkst. šalmų.
Šia žinia liko nepatenkinta lenkų opozicija. Iki šiol Lenkijoje vyravo nuomonė, kad amerikiečiai, atsižvelgdami į lenkų paramą Irako karui, turėtų suteikti jiems didesnę finansinę paramą.
Ultrakatalikiškos Lenkijos šeimų lygos lyderis Romanas Giertychas (Romanas Gertichas) pirmadienį lenkų nacionaliniam radijui sakė, jog Varšuva turėtų atsisakyti pirkti JAV naikintuvus F-16. Amerikiečius kritikavo ir centro dešiniosios partijos "Įstatymas ir teisingumas" lyderis Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačinskis), kuris pareiškė, kad iš sąjungininkų buvo galima tikėtis didesnės paramos - tiek finansinės, tiek moralinės.
Tačiau bene labiausiai lenkus įžeidė amerikiečių atsisakymas panaikinti JAV vizas Lenkijos piliečiams.
BNS