Sekmadienį trečiosiose ir paskutinėse Ardėnų „triptiko“ lenktynėse Belgijoje – „Liege-Bastogne-Liege“, po 5 metų pertraukos, pergalę nuskynė Aleksandras Vinokurovas, lenktynių trasoje dirbęs dėl „Astana“ komandos lyderio Alberto Contadoro.
„Džiaugsmas nenusakomas!“– ištarė po lenktynių kazachų dviratininkas, „astanietis“ Vino, kuriam po galingos atakos La Roche aux Faucons įkalnėje taip ir nepavyko atsikratyti ruso Aleksandro Kolobniovo („Katusha“) draugijos.
Žemiau pateiktoje įskaitoje puikiai matomas dviejų bėglių (ir pergalės) medžiotojų būrys su vienu didžiausiu lenktynių favoritu Alejandro Valverde priešakyje bei „Amstel Gold Race“ lenktynių čempionu Philippe Gilbert („Omega Pharma“) ir Cadel Evansu („BMC“), laimėjusiu „Fleche Wallonne“ lenktynes:
1. Alexandre Vinokourov (KAZ) „Astana“ 6 val. 37 min. 48 sek.
2. Alexandre Kolobnev (RUS) „Katusha“ +6 sek.
3. Alejandro Valverde (ISP) „Caisse d’Epargne“ +1 min. 4 sek.
4. Philippe Gilbert (BEL) „Omega Pharma“ +1 min. 4 sek.
5. Cadel Evans (AUS) „BMC“ +1 min. 4 sek.
6. Andy Schleck (LIUKS) „Saxo Bank“ +1 min. 7 sek.
7. Igor Anton (ISP) „Euskaltel-Euskadi“ +1 min. 7 sek.
8. Christopher Horner (JAV) „RadioShack“ +1 min. 7 sek.
9. Frank Schleck (LIUKS) „Saxo Bank“ +1 min. 7 sek.
10. Alberto Contador (ISP) „Astana“ +1 min. 7 sek.
...
26. Xavier Tondo (ISP) „Cervelo“ +1 min. 25 sek.
...
87. Ignatas Konovalovas (LIET) „Cervelo“ +10 min. 22 sek.
...
140.
DNF (58): iš kurių – Andreas Kloden ir Ben Hermans („RadioShack“).
Trys Aleksandrai!
„Lyderių pakyloje – trys Aleksandrai!“– pastebėjo Alejandro Valverde, tapęs vienas iš 3 bendravardžių prizininkų.
Ispanų čempiono Alejandro Valverde laimėjimų archyve po šių lenktynių įsirašė 3 vieta (+1 min. 4 sek.), nors 2006 ir 2008 metais laimėjęs 1 vietą, o 2007-aisiais – 2-ąją, jis galbūt tikėjosi ir geresnės gimtadienio dovanos.
„Man labiau patiktų, kad klasifikacija būtų buvusi kitokia“,– šmaikštavo po varžybų 30-metis sukaktuvininkas, patenkintas savo rezultatu, nepaisant sumušto peties ir alkūnės, kuriuos susitrenkė griūdamas lenktynių pabaigoje.
Brolių iš Liuksemburgo nesėkmė
Dar pernai „nusprendę pasidalinti“ trofėjais Ardėnų klasikinėse lenktynėse (Andy – „Amstel Gold Race“, o Frankui – „Liege-Bastogne-Liege“), broliai iš Liuksemburgo grįžta namo nukabinę nosis...
Pirmasis 10-tukas ne visai atitinka jų užsibrėžtus tikslus, bet tokia realybė: praėjusių metų laimėtojas Andy Schleck šiemet užėmė 6 vietą ir nuo lyderio atsiliko 1 min. 7 sek., o jo vyresnysis brolis Frank užėmė 9 vietą (+1 min. 7 sek.).
„Saxo Bank“ komandos sporto direktorius Kim Andersen tai pavadino – nesėkme.
„Priešais La Redoute kalną Frank turėjo pakeisti dviratį ir tai mums sutrukdė pradėti ataką. Jis be problemų išniro iš peletono ir, aš esu įsitikinęs,– mynė greičiausiai iš visų, tačiau… mus ištiko nesėkmė“.– su apmaudu konstatavo Kim Andersen.
Geriausios pasaulyje
Vienoje grupėje su broliais Schleckais finišą kirto „armstrongietis“ Chris Horner („RadioShack“) ir „astanietis“ Alberto Contador („Astana“), nuo lenktynių lyderio Vino atsilikę 1 min. 7 sek.
„Liege-Bastogne-Liege“ lenktynėse amerikietis Chris Horner ir 2006-aisiais finišavo 8-as. Visuomet išlieka noras siekti aukštesnio rezultato, tačiau „armstrongietis“ džiaugėsi pačia galimybe dalyvauti vienose seniausių ir prestižiškiausių pasaulio lenktynių.
„Liege[-Bastogne-Liege“] lenktynės yra geriausios vienadienės lenktynės pasaulyje. Tai vienintelės varžybos, kuriose lenktyniauja bendrosios įskaitos favoritai, kuriose susirenka visi geriausi klasikai – be „Tour de France“, niekur kitur Europoje to nepamatysi“.– sakė amerikietis.
Uždarė 10-tuką
Smalsumo vedamas, o gal „naujos žemės“ besižvalgydamas, šiemet „Liege-Bastogne-Liege“ lenktynėse dalyvavo ir „Astana“ lyderis Alberto Contador, prieš lenktynių startą įtikinėjęs reporterius ir žurnalistus, kad jo motyvas – paprasčiausias noras įgyti didesnės patirties.
Ispanų čempionas, trokštantis trečiosios pergalės „Tour de France“ lenktynėse, tvirtino, kad jam nebus jokio skirtumo – 3 ar 30 vietą jis užims. Tačiau, be abejonės, simboliškai uždaryti pirmąjį 10-tuką, kaip pirmam kartui, sutikime,– yra neblogai.
Laimingi būdami 30-tuke
Kas finiše laimi daugiau negu tikėjosi, kam nesėkmė patekti į pirmąjį 10-tuką, o kas džiausgiasi ir kuklia vieta 30-tuke.
Štai Ignato Konovalovo komandos draugai, ispanai, Xavier Tondo ir Xavier Florencio, kuriems, kaip lenktynių išvakarėse portalui „Balsas“ sakė dviratininkas, buvo paskirtas lyderių vaidmuo,– finišavo vienoje grupėje su Luis Leon Sanchezu („Caisse d’Epargne“), pasidalino atitinkamai 26 (+1 min. 25 sek.) ir 30 (+1 min. 33 sek.) vietas bei tuo labai džiaugiasi.
„Atsigręžus atgal, į praėjusios savaitės lenktynes „Amstel [Gold Race]“, „Fleche [Wallonne]“ ir „Liege[-Bastogne-Liege]“, aš turiu pagrindo būti patenkintas mūsų aukščiausia vieta 30-tuke“.– sakė „Cervelo“ komandos sporto direktorius Jens Zemke, pabrėžęs, kad visas dėmesys toliau bus telkiamas į po 2 savaičių prasidėsiančias „Giro d’Italia“ lenktynes.
Puikiai dirbo dėl komandos lyderių ir sėkmingai finišą pasiekė Ignatas Konovalovas, finišavęs 87-as (+10 min. 22 sek.). Ispanas Carlos Sastre, kuriam lietuvis padės siekti pergalės Italijoje, „Liege-Bastogne-Liege“ trasoje buvo patekęs į griūtį, tačiau smarkiai nenukentėjo ir finišavo 115-as (+23 min. 27 sek.).
Ruošiasi startui „Giro“
Vis labiau įgaunantis pasitikėjimo savo jėgomis, „astanietis“ Aleksandras Vinokurovas taip pat neatmeta galimybės triumfuoti „Giro d’Italia“ lenktynėse.
„Kai, prieš pat atvykdamas į Lježą, laimėjau „Tour du Trentin“ lenktynes, aš baiminausi, ar nesu išeikvojęs savo atsargų rezervo. Tačiau, kaip pasirodė, dar daug turiu jėgų, o tai yra labai geras ženklas prieš „Giro“.– sakė A. Vinokurovas, šiemet „Giro d’Italia“ lenktynėse dalyvausiąs pirmą kartą – ir dar su kokiomis ambicijomis!
„Negaliu neprisiminti, kad prieš sugrįžtant į didįjį sportą, „Giro“ organizatorius Angelo Zomegnan man pasakė, kad aš esu laukiamas šiose varžybose. Todėl man yra garbė jose dalyvauti“.– pareiškė „astanietis“.