• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laura Juozaitytė / Ekonomika.lt

Ketvirtadienį Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute lankėsi buvęs Lenkijos finansų ministras profesorius Lešekas Balcerovičius. 1990 m. ekonominės transformacijos planu Lenkijai išgarsėjęs ekonomistas, buvęs Lenkijos Nacionalinio banko vadovas Vilniuje dalinosi savo įžvalgomis apie euro zoną ir jos ateitį.

„Tie, kurie dėl 2009 m. pasaulinės krizės nuolatos kaltina finansų rinkas, absoliučiai klysta, – blogi politiniai sprendimai yra tai, kas nesureguliavo nei finansų rinkų, nei besaikio skolinimosi“, – teigia L. Balcerovičius. Tokiu trumparegišku požiūriu profesorius įvardina ir euro zonos kaltinimą už stringančią Europos ekonomiką. „Kaltinti euro zoną yra kvaila, kadangi užtenka pažiūrėti į Jungtines Amerikos Valstijas, kurios būdamos viena galingiausių valstybių pasaulyje 2009 m. atsidūrė dar gilesnėje duobėje nei Europa“, - mano L. Balcerovičius. Svarbiausiu dalyku, ko šiandien, kalbant apie pokyčius euro zonoje, reikia Europai L. Balcerovičius įvardino pokyčius didžiausios ES rinkose. „Turime suvokti, kad mažos valstybės kaip neatneša didžiausios naudos, taip ir nesąlygoja didžiausių nuostolių. Didžiosios valstybės Europoje, kaltindamos tą pačią Graikiją, nesuvokia, kad jos yra būtent tos ekonomikos, kurios ir turi vykdyti svarbiausius pokyčius ir reformas šiandien“, - sakė L. Balcerovičius.

Paklaustas, kokias šalis įvardintų svarbiausiomis, profesorius įvardino Italiją ir Prancūziją. „Šios dvi šalys, būdamos labai skirtingos, turi labiausiai galvoti, kaip tinkamai prisitaikyti prie bendro būvio Europoje, kadangi šiandien fiskaline drausme bei apskritai ekonominiu mąstymu jos išsiskiria labai smarkiai“, - portalui Ekonomika.lt sakė L. Balcerovičius.

REKLAMA
REKLAMA

Komentuodamas Lietuvos ir euro santykį, L. Balcerovičius buvo konkretus. „Nė kiek nenoriu jūsų gąsdinti, tačiau trauktis nebeturite kur. Jūs turite įsivesti eurą, sprendimas jau yra priimtas. Bandomi inicijuoti referendumai tėra politinės manipuliacijos. Galiausiai jei Lenkijai euro įsivedimas yra didžiulis žingsnis, jums, skirtingai, tai tėra mažas žingsnis, kurį turite padaryti norėdami eiti toliau“, - portalui Ekonomika.lt sakė L. Balcerovičius.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų