• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos švietimo ministerija planuoja tautinių mažumų mokykloms vadovėlius rengti elektronine versija. Lenkijos lietuviškų mokyklų mokytojai nepritaria tokiems užmojams ir sako, kad jau dabar kai kurios klasės išvis neturi jokių vadovėlių lietuvių kalba, praneša LTV „Panorama“.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos švietimo ministerija skelbia, kad leidžiant tautinių mažumų mokykloms vadovėlius, kitąmet prioritetas bus elektroniniai vadovėliai. Taip būtų sumažintos leidybos išlaidos.

REKLAMA

Lietuvių gyvenamose žemėse – Punske ir Seinuose – dirbantys pedagogai ir bendruomenės atstovai tam nepritaria. Anot jų, mokyklose net nėra tiek kompiuterių, kad vaikai elektroniniu vadovėliu galėtų naudotis.

„Knyga turi savo vertę. Mes visgi esam moderniai įrengta mokykla, bet sąlygų, kad pamokos metu kiekvienas moksleivis galėtų laisvai naudotis tokiu vadovėliu, mes paprasčiausiai neturime“, – teigė Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjaus direktorė Irena Marcinkevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai absoliučiai netenkins mūsų poreikių. Galim daryti tokią prielaidą, kad tie vadovėliai bus teoriškai, o praktiškai jų nebus. Mums gyvenant Lenkijoje, čia tokia praktika žinoma“, – sakė Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininkė, mokytoja Irena Gasperavičiūtė.

Anot pedagogų, pastaraisiais metais apskritai lietuviškų vadovėlių leidyba stringa.

Neskiriant lėšų, trūksta Lietuvos istorijos, geografijos ir lietuvių kalbos vadovėlių. Jų iki šiol išleista vos penki.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiais metais antra gimnazijos klasė išvis lietuvių kalbos vadovėlio neturi. Nuo ateinančių metų trečia gimnazijos klasė visai neturės vadovėlių. Ta problema yra ir su mažiukais“, – tvirtino I. Gasperavičiūtė.

„Lenkijoje lietuvių kalba leidžiami vadovėliai uri būti patvirtinti Lenkijos švietimo ministerijos. Lietuviški vadovėliai gali būti tik pagalbine priemone. Galbūt ateityje, kai Lietuvos ir Lenkijos istorikai parašys bendrą istoriją, tai bus išeitis. Kai bus leista pasinaudoti Lietuvoje išleistomis knygomis“, – kalbėjo Lietuvos konsulas Seinuose Liudvikas Milašius.

Punske ir Seinuose lietuvių kalba mokosi apie 700 moksleivių.

Rūta Lankininkaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų