• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje viešintis Lenkijos kariuomenės vadas Rajmundas T. Andrzejczakas penktadienį su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu aptarė karinio bendradarbiavimo klausimus, nenumatytas pratybas ir tai, kad modernizuoti kariuomenę, pirkti ginkluotę ir mokytis sąveikavimo su sąjungininkais abi šalys neturi daug laiko. Pasak kariuomenės vadų, net ir nugalėta Rusija bus pavojinga, o mes turime vos porą metų tinkamai pasiruošti gynybai. 

Lietuvoje viešintis Lenkijos kariuomenės vadas Rajmundas T. Andrzejczakas penktadienį su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu aptarė karinio bendradarbiavimo klausimus, nenumatytas pratybas ir tai, kad modernizuoti kariuomenę, pirkti ginkluotę ir mokytis sąveikavimo su sąjungininkais abi šalys neturi daug laiko. Pasak kariuomenės vadų, net ir nugalėta Rusija bus pavojinga, o mes turime vos porą metų tinkamai pasiruošti gynybai. 

REKLAMA

Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių vadai penktadienį sutarė keistis žvalgybine informacija ir rengti netikėtas pratybas. Pasak V. Rupšio, pasirašytame bendradarbiavimo plane numatyti prioritetai ir pagrindinės bendradarbiavimo sritys. 

„Susitarime numatytos aiškios pasikeitimo žvalgybos informacija visose dimensijose gairės. Mes tai jau darome ne vienus metus ir tas bendradarbiavimas, mums, Lietuvai, ypač svarbus, nes Lenkijos kariuomenė teikia mums visapusišką pagalbą pateikiant žvalgybinę informaciją“, – penktadienį per bendrą spaudos konferenciją Vilniuje sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

REKLAMA
REKLAMA

„Taip pat dokumente kalbama apie pratybas. Numatytos netikėtų pratybų galimybės. Jų metu patikrinsime pajėgų pasirengimą, užtikrinsime teritorijos vienybę ir integralumą. Tai viena atgrasymo priemonių“, – teigė jis.

REKLAMA

Laikas yra svarbiausia

Kalbėdamas apie Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių modernizavimą bei pasiruošimą gintis ar atgrasyti priešą, Lietuvos kariuomenės vadas V. Rupšys pabrėžė, kad visada turime stebėti ne tik kokios grėsmės yra, bet ir modeliuoti ateitį, siekti nuspėti grėsmes.

„Turime modeliuoti savo pajėgumus ir planus, kad galėtume atgrasyti ir pasiruošti ginkluotai gynybai. Šiandien sutarėme su Lenkijos kariuomenės vadu, kad reakcijos laikas yra kritinis dalykas, kaip ir laikas pasirengimui.

REKLAMA
REKLAMA

Mes tikime Ukrainos pergale, viską darysime, kad taip ir būtų. Visgi, kad ir kaip ten pasibaigs, Rusija bus pajėgi atstatyti savo pajėgumus ir toliau grasinti, todėl laiko laukti ir atidėlioti nėra. Turime skubėti ir suprasti: privalome būti tokie, kad pagal savo turimus resursus, galimybes, turėtume pačias kokybiškiausias ginkluotąsias pajėgas, kurios būtų pajėgios kovoti ir koordinuotis su sąjungininkais“, – sakė V. Rupšys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su Lenkijos kolega V. Rupšys aptarė techninius dalykus, tai, kam reikia teikti pirmenybę.

„Pasidalinau nuomone, kaip vystysime toliau savo pajėgas, dėmesį reikia kreipti į manevrą, ugnies galią. <...> Taip pat galvoti apie atakas, kontratakas, nekalbu jau apie oro gynybos ir inžinerijos klausimus, čia detalės. Laikas yra pagrindinis faktorius, turime aplenkti potencialų priešininką“, – sakė jis.

REKLAMA

Lenkijos kariuomenės vadas paantrino, kad dideli pinigai gynybai – gerai, bet reikia juos leisti išmintingai ir apgalvotai. Pasak jo, lenkai šiuo metu siekia padidinti kariuomenę iki 300 tūkst. Taip pat skuba modernizuoti, apginkluoti ir padaryti ją efektyvią.

O tam reikia ne tik naujų ginklų, kurių nusipirkti nėra taip paprasta, bet ir bendravimo su sąjungininkais, kariuomenės sinchronizacijos su kaimynais. Taip pat, pasak jo, reikia oro gynybos sistemų, tai, kaip parodė Ukrainos atvejis, kritiškas dalykas.

REKLAMA

„Mes investuojame į modernią ginkluotę ir į modernios kariuomenės kūrimą, norime sustyguoti kariuomenę taip, kad ji atitiktų situaciją. <...> Neturime laiko, tai mėnesių ar poros metų klausimas“, – aiškino Lenkijos kariuomenės vadas, kalbėdamas apie poreikį skubiai modernizuoti kariuomenę, atnaujinti ginklų arsenalą. 

 Reikia balanso tarp ginklų tiekimo Ukrainai ir šalies saugumo

Lenkija taip pat stengiasi išlaikyti balansą tarp karinės paramos nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai ir savo šalies saugumo poreikių užtikrinimo, sakė  Lenkijos kariuomenės vadas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pabrėžė, jog tai yra ir tarptautinė atsakomybė.

„Balansavimas tarp įrangos Ukrainai teikimo, išlaikant jos kariuomenės galimybę kovoti, yra tarptautinė atsakomybė, didžiausia dilema. Tai ne tik kariuomenės, tai ir šalies, tautos požiūrio klausimas. Ką mes darome? Bandome strategiškai numatyti, kiek ginkluotės užteks Ukrainos kariuomenei, o kiek jau būtų per daug žiūrint iš mūsų nacionalinio saugumo užtikrinimo perspektyvos“, –  sakė R. T. Andrzejczakas.

REKLAMA

Jis tikino, kad Lenkija ir Lietuva lyderiauja paramos Ukrainai klausimu regione ir reikia klausti kitų šalių, kiek jos investuoja į gynybą, skiria paramos besiginančiai šaliai, nes karo Ukrainoje baigtis dešimtmečiams nulems tiek Europos, tiek viso pasaulio saugumą.

„Aš manau, kad tai, ką mes darome, Lenkija ir Lietuva, kalbant apie BVP dalį gynybai, mūsų laikysena, yra motyvuojantis pavyzdys. Šiame regione yra ir daugiau šalių, ir mes klausiame, motyvuojame, įtikinėjame, aiškiname, kad karas Ukrainoje yra ne vienos šalies karas prieš kitą. Ukrainos klausimas yra kelių dešimtmečių Europos saugumo klausimas, globalus klausimas, nes tai didelė valstybė“, – kalbėjo Lenkijos kariuomenės vadas

REKLAMA

Su dviejų dienų vizitu atvykęs Lenkijos kariuomenės Generalinio štabo viršininkas generolas R. T. Andrzejczakas vizito metu susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu V. Rupšiu ir Lietuvos kariuomenės atstovais, Antakalnio kapinėse ant laisvės kovotojų ir Lenkijos karių kapų padėjo atminimo vainikus.

Taip pat Lenkijos kariuomenės delegacija lankysis Karinių oro pajėgų bazėje Šiauliuose, kur susitiks su Lenkijos kariais, šiuo metu Lietuvoje vykdančiais oro policijos misiją. Pagrindinis generolo R. T. Andrzejczako vizito tikslas yra Lenkijos ir Lietuvos karinio bendradarbiavimo stiprinimas.

Rimčiau atsižvelgs i šalies gynybą,nustos pijarintis Stiliaus, Žmonių žurnaluose,kraipytis prieš kameras,
gal susirūpins oro gynyba, Karaliaučiaus koridoriumi
Konservos yra Kremliaus agentai
Konservos yra Kremliaus agentai
Landsbergis tuoj visa sunkesne ginkluote is Lietuvos kariuomenės atims. Tie du metai tik Lenkijai svarbu. Lietuvos gynyba konservu dėka bus palaidota.
Neonacių dienraštis trina komentarus - geriau jau Respubliką skaityti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų