• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Abortus draudžiančių ir tokio draudimo atsisakiusių šalių atstovai Lietuvą ragina nesekti jų pavyzdžiu. Tai esą tik paskatina tūkstančius nelegalių abortų, nuo kurių moterys neretai net miršta, praneša LTV „Panorama“. Nutraukti nėštumą Europoje draudžiama Airijoje, Maltoje ir Lenkijoje. Nepaisydama visuomenės protestų, Europos Parlamento, Europos Tarybos raginimo neįteisinti abortų draudimo, šių šalių pavyzdžiu rengiasi pasekti ir Lietuva.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo narys, įstatymo rengėjas Valdemaras Tomaševskis sako: „Mes turime saugoti gyvybę. Dvidešimtą dieną jau pradeda plakti vaiko širdis. Negalima taip lengvai žudyti“.

REKLAMA

Pagal įstatymą, kuriam Seimas po pateikimo jau pritarė, nėštumą moteris galėtų nutraukti tik pastojusi po nusikalstamos veiks ar jei nėštumas keltų pavojų jos sveikatai ir gyvybei.

Tačiau į Lietuvą atvykęs Lenkijos atstovas ragina jokiu būdu neįteisinti tokio draudimo. Jo teigimu, Lenkijoje po oficialia tikroves neatitinkančia statistika slepiami tūkstančiai nelegalių abortų ir dėl jų sukeltų moterų mirčių. Esą dažnai net ir nepaisant realios grėsmės moters sveikatai leidimas nutraukti nėštumą neišduodamas.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Lenkiją krečia keturiolikmetės istorija. Tapusiai nėščiai po išprievartavimo paauglei, nors ji ir turėjo įstatyme numatytą teisę legaliai nutraukti nėštumą, ja merginai pasinaudoti neleista.

Lenkijos šeimos planavimo asociacijos atstovas Piotras Kalbarčykas pasakoja, kad ekstremistų grupė, vadovaujama kunigo, įsiveržė į ligoninę ir neleido daryti aborto, nors mergina buvo išžaginta.   „Dabar visa šalis žino apie jos nėštumą, kad ji norėjo jo atsikratyti. Įsivaizduokite, prie ko privedė toks įstatymas“, – kalbėjo P. Kalbarčykas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Portugalija abortų draudimo atsisakė prieš metus, nes nelegalūs nėštumo nutraukimai kasmet nusinešdavo vidutiniškai keliolikos moterų gyvybes, be to, už tai grėsdavo trejų metų kalėjimas.

Portugalijos parlamento narė Manuela de Melo teigia, kad moterys buvo siunčiamos į teismus, tardomos, apklausinėjamos. Jų asmeninis gyvenimas buvo narstomas viešai ir stebint žiniasklaidai.

REKLAMA

„Net jei nėštumo jos ir nebenutraukdavo, žala vis tiek būdavo padaryta“, – pastebi Portugalijos parlamento narė.

Pasak jos, atšaukti abortus draudžiantį įstatymą Portugalijoje prireikė net dviejų referendumų. Dabar vietoje draudimų visos pastangos sutelktos į visuomenės švietimą.

Kristina Garalevičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų