Atleisti nacionalinės televizijos TVP, Lenkijos radijo ir naujienų agentūros PAP pirmininkai ir valdybos, sakoma Lenkijos kultūros ministerijos pranešime.
Tokio sprendimo priežastimi nurodomas naujas parlamento nutarimas dėl „teisinės tvarkos atkūrimo ir visuomeninės žiniasklaidos nešališkumo bei patikimumo“.
Valdant partijai „Teisė ir teisingumas“ (PiS), Lenkijos visuomeninė žiniasklaida buvo nuolat kaltinama neobjektyviu informavimu, vyriausybės propagandos skleidimu ir žodiniais išpuoliais prieš opoziciją.
Naujoji valdančioji koalicija antradienį priėmė rezoliuciją, kurioje raginama atkurti „visuomeninės žiniasklaidos nešališkumą ir patikimumą“.
Valdžios netekusi PiS surengė protestą prieš visuomeninės žiniasklaidos reformą
Po balsavimo PiS įstatymų leidėjai surengė sėdimąją akciją visuomeninės televizijos pastatuose, o partijos pareigūnai pozavo nuotraukoms su televizijos darbuotojais.Partijos lyderis Jaroslawas Kaczynskis ir įstatymų leidėjai protestą surengė tikėdamiesi, kad jų šalininkai gausiai susirinks į demonstracijas.
Nors taip neįvyko, kai kurie PiS pareigūnai vis dar nebuvo palikę TVP patalpų. Tačiau ten nebuvo policijos pareigūnų ir nebuvo jokių smurto ženklų.
Buvęs PiS vyriausybės kultūros ministras teigė, kad visuomeninės žiniasklaidos institucijų pertvarkymas yra neteisėtas.
„Tai akivaizdus išpuolis prieš laisvą žiniasklaidą, tai yra įstatymo pažeidimas“, – sakė Piotras Glinskis.
Pakeitė vadovus
Naujasis Lenkijos kultūros ministras Bartlomiejus Sienkiewiczius pakeitė visuomeninės žiniasklaidos priemonių vadovus ir stebėtojų tarybas, kurios pasirinko naujus vadovus.
Trečiadienį į transliuotojo būstinę atvyko naujasis TVP stebėtojų tarybos vadovas, teisininkas Piotras Zemla.
Pirmasis permainų ženklas – trečiadienio rytą eteryje ir internete nutrūkusi naujienų kanalo TVP INFO transliacija.
Anksčiau šią savaitę ankstesnė vadovybė sušaukė mitingą prie TVP pastato, kad išreikštų protestą prieš planuojamus pokyčius, tačiau jame dalyvavo tik keli šimtai žmonių.
Opozicija ir ne pelno siekiančios organizacijos dažnai kritikavo PiS vyriausybę dėl bandymų slopinti nepriklausomą žiniasklaidą ir riboti žodžio laisvę.
Žiniasklaidos teisių gynimo grupė „Žurnalistai be sienų“ (RSF) 2020 metais teigė, kad „šališkas diskursas ir neapykantos kalba vis dar vyrauja (Lenkijos) visuomeninėje žiniasklaidoje, kuri buvo paversta vyriausybės propagandos ruporu“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!