Lenkijos vyriausybė svarsto galimybę atsisakyti dalyvauti statant naująją atominę elektrinę Ignalinoje. Apie tai praneša lenkų verslo dienraštis „The Wall Street Journal Polska“. Tačiau Lietuvos ūkio ministras Vytas Navickas Lietuvos radijui tokią informaciją paneigė, praneša Lrt.lt.
„Informacija, kuri paskelbta viename iš tokių svarbių dienraščių, manau, neatitinka tikrovės, kadangi aš pats gruodžio 3 d. buvau Briuselyje susitikęs su naujuoju Lenkijos ekonomikos ministru, ir jokių indikacijų, kad jie galėtų pasitraukti iš atominės elektrinės projekto, nebuvo išsakyta“, – teigia V. Navickas.
Pasak ministro, jokių abejonių nebuvo išsakyta ir abiejų šalių prezidentų susitikime, surengtame įstojimo į Šengeno erdvę proga.
Pasak leidinio „The Wall Street Journal Polska“, naujasis Lenkijos ekonomikos ministras ir vicepremjeras Waldemaras Pawlakas mano, kad per ateinančius 22 metus pagrindinis Lenkijos kuras turėtų būti anglis.
Kaip rašo Lrt.lt, naują atominę elektrinę planuoja statyti keturios šalys – Lietuva, Lenkija, Latvija ir Estija.
Numatoma, kad šalys projekto akcijų paketą pasiskirstys taip, jog Lietuvai atiteks 34 proc., o kitoms trims šalims – po 22 proc. akcijų.
Tačiau Lenkijos toks paskirstymas netenkina. Praėjusių metų spalį tuometinis Lenkijos ūkio ministras Piotras Wožniakas tvirtino, jog Lenkija iš naujosios jėgainės „nori 1,2 tūkst. megavatų, o su dideliu skausmu – 1 tūkst. galios“ – tai būtų maždaug trečdalis visų pajėgumų.
Pagal galimybių studijos rezultatus, naujoji jėgainė turėtų kainuoti nuo 2,5 iki 4 mlrd. eurų.