Atėnuose lengvosios atletikos meistrai kovos rugpjūčio 18-29 dienomis. Jei nesukliudys traumos ir kiti nemalonūs netikėtumai, stadionuose pamatysime 14 Lietuvos atstovų.
Rugpjūčio 20 d.Vyrų 20 kilometrų sportinis ėjimas. Pirmas iš lietuvių į kovą turėtų stoti ėjikas Gintaras Andriuškevičius. 1975 m. gimęs atletas negali pasigirti dideliais pasiekimais. 2001 m. pasaulio čempionate jis užėmė 20 vietą. 2003 m. ėjikui sutrukdė trauma. Šiais metais 20 km. jis yra nuėjęs per 1:24,29. Tai 120-as sezono rezultatas pasaulyje. Nepaisant to, Lietuvos Tarptautinis olimpinis komitetas planuoja, jog G. Andriuškevičius olimpiadoje užims 18-24 vietas.Septynkovė. Tą pačią dieną startuoja ir viena didesnių Lietuvos olimpinių vilčių Austra Skujytė. Rugpjūčio 20 d. įvyks keturios rungtys – 100 m. bėgimas su barjerais, šuoliai į aukštį, 200 m. bėgimas ir rutulio stūmimas. A. Skujytė Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos septynkovės reitinguose yra ketvirtoje vietoje. Kovo mėn. ji iškovojo bronzos medalį pasaulio uždarų patalpų čempionate. Deja, ne septynkovėje, o penkiakovėje (tai ne olimpinė rungtis). Septynkovėje lietuvei taip ir nepavyksta užlipti ant prizininkių pakylos. 2000 m. Sidnėjaus olimpiadoje A. Skujytė liko 12-a, 2001 m. pasaulio čempionate – 6-a, 2002 m. Europos čempionate 4-a, 2003 m. pasaulio čempionate – 10-a. 2004 gegužės 30 d. varžybose Austrijoje, kur susirinko dauguma geriausių septynkovininkių, lietuvė užėmė 7-ą vietą. Šiame sezone jos rezultatas pasaulyje taip pat septintas. LTOK A. Skujytei planuoja 3-8 vietas.Moterų 100 m. bėgimo kvalifikacinės varžybos. Šioje rungtyje startuos Agnė Eggerth. Bėgikė jau turi olimpinės patirties. Sidnėjuje ji nubėgo 100 m. per 11,87 s. ir užėmė 56-ą vietą. Liepos mėn. tarptautinėse varžybose Italijoje ji užėmė ketvirtą vietą (11,61). Geriausias Agnės rezultatas šiemet - 11,43 s. (pasaulyje geriausią laiką parodė bulgarė I. Lalova – 10,77 s.). Deja, jis tik antrajame geriausių sezono pasaulio rezultatų šimtuke. LTOK sprinterei planuoja 18-24 vietas.
Rugpjūčio 21 d.Septynkovė. Įvyks šuolio į tolį, ieties metimo ir 800 m. bėgimo rungtys. Tuo septynkovininkių varžybos pasibaigs ir sužinosime galutinę A. Skujytės užimtą vietą.Moterų 100 m. bėgimo pusfinaliai ir finalas. Jeigu įvyks mažas stebuklas, šioje varžybų stadijoje dar pamatysime A. Eggert. Tikriausiai neįvyks.Vyrų disko metimo kvalifikacinės varžybos. Į kovą stos didžiausia ne tik lengvaatlečių, bet ir visos lietuvių olimpinės delegacijos viltis – olimpinis ir pasaulio čempionas Virgilijus Alekna. Galima neabejoti, kad kvalifikacinį normatyvą jis įveiks nesunkiai. Taigi svarbiausi įvykiai lauks ateityje.
Rugpjūčio 22 d.Moterų maratono bėgimas. Ilgiausioje bėgimo distancijoje turėtų pasirodyti net dvi lietuvės. Labiau patyrusi iš jų – Inga Juodeškienė. Sidnėjuje ji startavo 5000 m. bėgimo rungtyje ir užėmė 29 vietą. Dabar stajerė perėjo į ilgesnę distanciją. Vis tik daugiau vilčių galima dėti į 25 metų Živilę Balčiūnaitę (kaip maratono bėgikei amžius tikrai jaunas). Šiemet ji iškovojo trečią vietą Los Andželo maratone, nubėgusi distanciją per 2:34:41. Nors šis maratonas nepriklauso labiausiai prestižinių kategorijai, Ž. Balčiūnaitės jame parodytas laikas yra geriausių sezono rezultatų antrojo šimtuko pradžioje. Bendrame Lietuvos lengvaatlečių pasirodymų kontekste tai neblogai, ypač turint omenyje, kad I. Juodeškienės rezultato antrame šimtuke visai nėra. LTOK abi maratonininkes vertina maždaug vienodai – planuojamos 18-24 vietos.
Rugpjūčio 23 d.Moterų 20 km. sportinis ėjimas. Dar viena rungtis, kur startuoja dvi lietuvės. Tiek Kristina Saltanovič, tiek Sonata Milušauskaitė dalyvavo Sidnėjaus olimpiadoje. Geriau sekėsi Kristinai. Ji tada užėmė 16 vietą. Sonata liko 31-a. Šiais metais lydere tarp lietuvių irgi galima pavadinti K. Saltanovič. Jos laikas (1:31:54) yra 76-as tarp geriausių sezono rezultatų. S. Milušauskaitės laikas (1:32:11) – 84-as. Tarptautiniame reitinge K. Saltanovič yra 21-a, o S. Milušauskaitė – 49-a. LTOK taip pat geriau vertina K. Saltanovič, planuodama jai 8-12 vietas (S. Milušauskaitei – 12-16).Vyrų disko metimo finalas. Diena, kai reikia tikėtis medalio. Labai tikėtina, jog auksinio. V. Alekna, ilgą laiką diskininkų reitinge nusileidęs vengrui R. Fazekasui, pernai patvirtino, kad vis tik yra stipriausias, laimėdamas pasaulio čempionatą. Olimpiniais metais jis pralenkė vengrą ir reitingo lentelėje. Žvelgiant į rezultatus, atrodo, kad visi koziriai Virgilijaus rankose. Birželio 24 d. jis nusviedė diską net 70,97 m. (geriausias sezono rezultatas pasaulyje) ir nugalėjo tarptautinėse varžybose Kretoje. Liepos 3 d. lietuvis laimėjo antrą “Aukso lygos” varžybų etapą, o liepos 23 d. Paryžiuje ir trečiajį (rezultatas 70,21 m.). Iš penkių geriausių sezono rezultatų keturis pasiekė V. Alekna. Nors R. Fazekasas ir estas G. Kanteris šiemet taip pat demonstruoja gerą formą, lietuvis kol kas – favoritas Nr. 1.
Rugpjūčio 25 d.Moterų ieties metimo kvalifikacinės varžybos. Vėlgi dalyvauja dvi lietuvės. Viena iš jų, Rita Ramanauskaitė, jau labai patyrusi. Sidnėjuje ji numetė ietį 59,24 m. ir užėmė 13 vietą. Nors LTOK Atėnuose planuoja jai 8-12 vietas, vargu ar tai bus pasiekta. Ieties metikių reitinge R. Ramanauskaitė 24-a. Šiemet gerais pasiekimais ji irgi ilgai negalėjo pasigirti. Tik neseniai pasibaigusiame Lietuvos čempionate R. Ramanauskaitė nusviedė ietį net 62,45 m. ir pagerino savo geriausią sezono rezultatą daugiau kaip 2,5 m. Deja, svarbiose tarptautinėse varžybose Ramunei iki savo geriausių rezultatų dažniausiai daug pritrūksta. Dar prastesni šansai pas Indrę Jakubaitytę. Reitinge ji 31-a, o geriausias sezono rezultatas blogesnis nei R. Ramanauskaitės. LTOK I. Jakubaitytei planuoja 16-20 vietas.Vyrų 800 m. bėgimo kvalifikacinės varžybos. Iš bėgiko Mindaugo Norbuto aukštų rezultatų bus sunku tikėtis. Pernai jis neblogai pasirodė tarptautinėse varžybose Vokietijoje, nubėgdamas distanciją per 1:46,64 s. ir taip įvykdydamas olimpinį normatyvą bei pagerindamas Lietuvos rekordą. Deja šiemet tose pačiose varžybose birželio 26 d. pasiektas tik 1:47,57 rezultatas. Tai geriausias sezono rezultatas Lietuvoje, tačiau tarp pasaulinių šių metų pasiekimų jis net neminimas (palyginimui – tik 130-as amerikiečio M. Stemberio rezultatas yra 1:47,10). LTOK M. Norbutui planuoja 16-24 vietas
Rugpjūčio 26 d.Vyrų ieties metimo kvalifikacinės varžybos. Jose dalyvaus jaunas, 22 metų, metikas Tomas Intas. Iki šių metų jis daugiau reprezentavo Lietuvą jaunimo varžybose, tačiau ir ten pernelyg neblizgėjo. 2003 m. Europos jaunimo čempionate jis liko dvyliktas. Šiemet Tomas numetė ietį 75,86 m. (Lietuvos čempionate). Geriausių sezono pasaulio pasiekimų sąraše šis rezultatas yra tik antrojo šimtuko viduryje. Rusas A. Ivanovas metė net 87,73 m. LTOK nuomone, T. Intas turėtų užimti 18-24 vietas.Vyrų 800 m. bėgimo pusfinalis. Tikriausiai jau be M. Norbuto.
Rugpjūčio 27 d.Vyrų 50 km. sportinis ėjimas. Šioje rungtyje dalyvausiantis Daugvinas Zujus varžėsi ir Sidnėjuje. Ten užimta 30-a vieta. Palyginus su kai kuriais kitais Lietuvos delegacijos atstovais, jo šio sezono rezultatas neblogas. 3:58,46 ir vieta šeštame dešimtuke bendrame sąraše. Vis tik LTOK jį vertina ne geriau nei kolegą G. Andriuškevičių. Planuojama užimti 18-24 vietas.Moterų ieties metimo finalas. Tikriausiai be R. Ramanauskaitės ir I. Jakubaitytės.
Rugpjūčio 28 d.Vyrų ieties metimo finalas. Tikriausiai be T. Into.Vyrų 800 m. bėgimo finalas. Tikrai be M. Norbuto, jei tik tarp pajėgiausių distancijos bėgikų nekils epidemija.
Rugpjūčio 29 d.Vyrų maratono bėgimas. Paskutinę olimpiados dieną tradiciškai bėgamas maratonas. Ši rungtis nuo senų laikų laikoma prestižine, todėl džiugu, kad žada dalyvauti ir Lietuvos atstovas Mindaugas Pukštas. Dalyvavimu matyt teks ir pasitenkinti. Geriausias Mindaugo sezono rezultatas yra tik trečiojo bendro sąrašo šimtuko pradžioje. LTOK ir šiuo atveju planuoja 18-24 vietas. Daug maratono bėgikų visai nebaigia distancijos. Tikėsimės, Lietuvos atstovo toks likimas neištiks. Juolab, kad tai bus paskutinė mūsiškių rungtis Atėnuose.