„Būtent sportininkai padeda generuoti pajamas olimpinėse žaidynėse ir aš manau, kad atėjo laikas pasistengti, jog tie pinigai galiausiai sugrįžtų patiems sportininkams. Tai yra pirmas žingsnis link šio tikslo“, – sakė pasaulio lengvosios atletikos federacijos prezidentas Sebastianas Coe.
World Athletics introduces prize money for Olympic gold medallists at Paris 2024, and all medallists from LA28.
— World Athletics (@WorldAthletics) April 10, 2024
Visgi, toks sprendimas nepatiko daugeliui kitų sporto šakų atstovų. Jie pažymėjo, kad lengvosios atletikos federacija sprendimą priėmė vienašališkai ir nesilaikė olimpinės dvasios.
„Daugelis kitų sporto šakų nepajėgtų mokėti tokių premijų. Tokiais sprendimais kuriama „dviejų lygių“ olimpiada“, – piktinosi irklavimo legenda Steve‘as Redgrave‘as.
S.Coe sprendimą kritiko ir tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) vadovas Davidas Lappartient: „Olimpinė dvasia – tai uždirbtų pinigų pasidalinimas, padedantis pritraukti į sportą žmones iš viso pasaulio. Jei mes tuos pinigus pradėsime dalinti tik geriausiems sportininkams, tuomet nesilaikysime olimpinio principo. Šis priimtas sprendimas su mumis nebuvo aptartas“.
Po 2021 m. Tokijo olimpinių žaidynių tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) 28 sporto šakų federacijoms išdalino 540 mln. JAV dolerių. Daugiausiai iš tos sumos – beveik 40 mln. JAV dolerių – atiteko būtent lengvosios atletikos federacijai. Mažiausiai – po nepilnus 13 mln. JAV dolerių – gavo golfas, tekvondo ir regbis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!