Beveik du šimtai Didžiosios Britanijos parlamento narių trečiadienį metė iššūkį ministrui pirmininkui Tony Blairui (Toniui Blerui), pareikšdami nepritarimą jo griežtai proamerikietiškai pozicijai Irako klausimu ir teigdami, kad kad kol kas nėra rimto pagrindo pradėti karinius veiksmus prieš Bagdadą.
T.Blairo vyriausybė pateikė parlamentui svarstyti labai kruopščiai ir atsargiai suformuluotą siūlymą dėl paramos Jungtinių Tautų siekiui nuginkluoti Iraką. Apie karo galimybę šiame pasiūlyme nebuvo užsiminta.
Po ilgų debatų 434 Bendruomenių rūmų nariai pritarė vyriausybės pateiktam projektui, kuriame Irako lyderis Saddamas Husseinas (Sadamas Huseinas) raginamas pasinaudoti "paskutine galimybe" nusiginkluoti. Prieš šį pasiūlymą balsavo 124 parlamento nariai.
Tačiau vykstant svarstymams 199 parlamentarai pritarė šio projekto pataisai, kurioje nurodoma, kad faktai, kuriais grindžiama būtinybė imtis karinių veiksmų prieš Bagdadą, dar neįrodyti. Pataisai pritarė daug valdančiosios Leiboristų partijos parlamentarų, ir šis jų žingsnis neabejotinai yra rimčiausias "maištas" partijos viduje per šešerius T.Blairo vadovavimo vyriausybei metus
Vis dėlto tvirta dauguma parlamente ir beveik visų opozicijoje esančių konservatorių parama leido T.Blairui laimėti balsavimą. Prieš šią pataisą pasisakė 393 Bendruomenių rūmų nariai, už - 199.
Tačiau griežtas leiboristų nepritarimas savo lyderiui neabejotinai pakenks jo politinei reputacijai ir sustiprins įspūdį, kad premjeras yra žmogus, linkęs nepaisyti viešosios nuomonės.
Kiek daugiau nei prieš savaitę milijonas žmonių suplūdo į Londono gatves pareikšti protesto prieš galimą karą su Iraku, o praėjusią savaitę atlikta apklausa parodė, kad parama T.Blairui sparčiai mažėja, 55 proc. respondentų neigiamai įvertinus jo darbą premjero poste.
"Reuters"-BNS