Šis herojus gimė 1954 metais, jo autoriui užkliuvus už kurmiarausio. Be to kurmis, ko gero, buvo vienas iš nedaugelio gyvūnėlių, kurie nepasirodė Volto Disnėjaus animaciniuose filmuose.
Zdenekas Mileris (Zdeněk Miller), būsimasis dailininkas gimė 1921 m. Kladno mieste, esančiame į vakarus nuo sostinės Prahos. Jis mokėsi Prahos taikomojo meno mokykloje, o 1942 m. pradėjo dirbti dailininku animatoriumi. Iš viso Z. Mileris sukūrė daugiau nei 70 animacinių filmų, 50-yje iš jų figūruoja Kurmiukas.
Pirmasis animacinis filmas apie Kurmiuką, kuris vadinasi „Kaip Kurmiukas siuvosi kelnes“, pasirodė 1957 m. Tai vienintelė šio filmo serija, kurioje veikėjai kalbasi. Kitose serijose Kurmiukas ir kiti veikėjai nevartoja žodžių, o emocijas reiškia garsais. Kūrėjai norėjo, kad animacinius filmukus suprastų vaikai iš įvairių šalių. Įdomu tai, kad pirmųjų animacinių filmų įgarsinimui Z. Mileris panaudojo savo dukrų balsus.
Animaciniai filmai apie Kurmiuko nuotykius išpopuliarėjo ne tik anuometinėje Čekoslovakijoje, bet ir už jos ribų, įskaitant ir Sovietų Sąjungą. Jie buvo parodyti daugiau nei 80-yje šalių.
Kurmiuko figūrėlė tapo paskutiniosios Endeavour kosminės raketos simboliu. Amerikiečių astronautas Andrew Feustel, kurio žmona turi sąsajų su Čekija, šį pliušinį žaislą pasiėmė į kosminį laivą, skrisdamas į Tarptautinę kosminę stotį. Taigi, be jokių abejonių galima teigti, kad Kurmiukas užkariavo kosmosą!
Čekijos Respublikos ambasada Lietuvoje ir VšĮ „Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija“ kviečia šį herojų pamėgusius vaikučius ir jų tėvelius į Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoją (Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39/6), kur š. m. birželio 22 d. 16.00 val. bus atidaroma čekų dailininko ir animatoriaus Z. Milerio piešinių paroda „Kurmiuko pasaulyje“. Mažųjų parodos lankytojų laukia malonūs siurprizai!
Parodą bus eksponuojama nuo š. m. birželio 22 d. iki birželio 29 d.