„Norėjau pranešti, kad pereinu į profesionalų dailųjį čiuožimą. Nejaučiu jokio liūdesio, nes žinau, kad toliau dirbsiu ir tobulėsiu, tik nebestartuosiu oficialiose varžybose ir nebebūsiu ribojamas jų reglamento. Manau, kad dabar galėsiu rengti savo pasirodymus įvairiose vietose ir būti daug kūrybingesnis“, - sakė Y.Hanyu.
Y.Hanyu 2014 m. ir 2018 m. tapo olimpiniu čempionu, bet šiemet Pekine titulo neapgynė. Japonas Kinijoje pasitempė čiurną, užėmė 4-ą vietą ir tai prisidėjo prie sprendimo baigti karjerą.
„Galiu tvirtai pasakyti, kad varžybinio streso tikrai nepasiilgsiu, tačiau galiu pažadėti, kad ir toliau taip pat sunkiai dirbsiu, kad pasirodymų metu sirgaliai vėl pamatytų tą patį Hanyu, kurį mėgsta. Po Pekino olimpiados grįžus namo, dėl čiurnos skausmo negalėjau čiuožti. Tada galvoje sukosi įvairios mintys, bet galiausiai supratau, kad neprivalau amžinai tęsti karjeros“, - sakė Y.Hanyu.
Japonas kaip didžiausią karjeros pasiekimą išskyrė 2 olimpinius aukso medalius: „Akivaizdu, kad 2 iš eilės pergalės olimpinėse žaidynėse leido man atsidurti ten, kur dabar esu. Įdėjau daug pastangų ir išpildžiau savo svajones. Olimpinės žaidynės yra tarsi įrodymas, kad gyvenau“.
Y.Hanyu dar užsiminė, kad neatsisako svajonės atlikti keturgubą Akselio šuolį, tik jo sieks ne varžybose, o parodomuosiuose renginiuose.