LEA duomenimis, elektra brango, regione sumažėjus vėjo ir saulės elektrinių gamybai ir nustojus veikti dviem Suomijos atominių elektrinių blokams. Dėl to susidarė elektros energijos deficitas. Baltijos šalyse elektros iš atsinaujinančių išteklių gamyba tomis dienomis taip pat buvo sumažėjusi, o tam įtakos taip pat turėjo ir tai, kad Lietuvoje remontuojamas Elektrėnų komplekso 9-asis kombinuoto ciklo blokas.
Kaip nurodo agentūra, praėjusios savaitės vidutinė elektros energijos kaina biržoje siekė 0,131 Eur/kWh be PVM. Didesnė vidutinė elektros savaitės kaina šiais metais buvo fiksuota tik sausio pirmąją savaitę, kai siekė 0,201 Eur/kWh be PVM.
Nors elektros kainos išaugo, nepriklausomi tiekėjai fiksuotos kainos planų tarifų kol kas nedidino. Nuo spalio 1 d. 24 mėn. fiksuotos elektros kainos planų tarifus du nepriklausomi elektros tiekėjai sumažino 0,7-1,4 proc., o vienas tiekėjas tarifų nekeitė.
Nepriklausomų elektros tiekėjų siūlomų 24 mėn. fiksuotos elektros kainos planų 1 kWh vidutinė kaina per savaitę sumažėjo nuo 0,255 Eur/kWh iki 0,254 Eur/kWh (viena laiko zona) ir nuo 0,245 Eur/kWh iki 0,244 Eur/kWh (dvi laiko zonos).
LEA skaičiavimais, 12 mėn. fiksuotos elektros kainos planų tarifų du nepriklausomi elektros tiekėjai nekeitė, o vienas tiekėjas juos sumažino iki 1 procento. Siūlomų 12 mėn. kainos fiksavimo laikotarpio dviejų laiko zonų vidutiniai tarifai sumažėjo 0,1-0,2 proc. ir siekia 0,239 Eur/kWh (dvi laiko zonos) bei 0,249 Eur/kWh (viena laiko zona).
Šiuo metu 20 mėn. energijos kainos fiksavimo laikotarpį siūlo vienas tiekėjas, 10 mėn. kainos fiksavimo laikotarpį siūlo du tiekėjai, o planus su 12 mėn. ir 24 mėn. kainos fiksavimu – trys tiekėjai, praneša agentūra.