Virginija Motiejūnienė, LRT televizijos laida „Panorama“, LRT.lt
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Kilmingųjų susivienijimas ir Kilmingųjų palikuonių bendrija Vilniaus universitete paminėjo 1863 metų sukilimo prieš carinės Rusijos valdžią 150-tąsias metines. Kilmingųjų palikuoniams buvo įteikti kilmės dokumentai ir giminės herbai.
Istorijos šaltiniai mini, kad XIII-to amžiaus Lietuvoje buvo daug kunigaikščių. Šaltiniai mini 75 Lietuvos valdančiąjam elitui priskirtinus asmenis. Beveik visus juos galima vadinti kunigaikščiais. Dabar jų vyriškosios linijos palikuonys, savo aukštą kilmę įrodę dokumentais, priklauso prieš metus susikūrusiam Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Kilmingųjų susivienijimui, kuris pasak jo vadovo, vienija per 5 000 žmonių.
Šeštadienį kilmės dokumentai įteikti 71 kilmingam palikuoniui. Pasak jų, kilmė – nei sidabru, nei auksu nenuperkamas palikimas, kuris nesunyko net ir Sibiro platybėse ir bus perduotas vaikams.
„Kliučinskių giminė buvo susigiminiavusi su tokiom garsiom LDK giminėm kaip Goštautai, Tiškevičiai ir kiti žinomi lietuvos žmonės ir didikai. Gal ir nebuvo ypatingai garsių, bet buvo vaivados, sakykim, Minsko vaivada Trajanas Kliučinskis, vėlesniais laikais norėčiau paminėti arkivyskupą Vincentą Kliučinskį, kuris yra paskyręs Maironį Kauno kunigų seminarijos rekotoriumi“, – pasakoja LDK susivienijimo narys Ričardas Algimantas Kliučinskas.
Pasak renginio organizatorių, LDK Kilmingųjų susivienijimas siekia tapti Europos Kilmingųjų asociacijos nariais.