Lietuvos banko pradėtas edukacinių paskaitų ciklas mokiniams sulaukė didelio mokyklų susidomėjimo. Per devynias savaites Lietuvos banke apsilankė per tūkstantį vyresnių klasių mokinių iš beveik trisdešimties mokyklų visoje Lietuvoje.
„Lūkesčius viršijęs mokyklų aktyvumas dalyvaujant Lietuvos banko ekspertų seminaruose ir paskaitose rodo didelį finansinių ir ekonominių žinių alkį. Dinamiškame šių dienų finansų pasaulyje finansinis raštingumas yra būtinybė, todėl centrinis bankas ir toliau kiek įmanoma išnaudos savo potencialą visuomenei šviesti“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.
Lietuvos banko ekspertai buvo parengę 12 aktualių paskaitų ir seminarų ciklą apie centrinių bankų vaidmenį ekonomikoje, finansinį stabilumą, makroekonominių rodiklių prognozavimą, užsienio atsargų valdymą, mokėjimus, kredito ir mokėjimo įstaigų priežiūrą, pinigų politikos priemones ir kt. Po paskaitų moksleiviai turėjo galimybę apsilankyti ir moderniame Lietuvos banko Pinigų muziejuje.
Didelio populiarumo sulaukė Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktoriaus patarėjo Broniaus Povilaičio paskaita „Lietuvos finansų sistema, asmeniniai finansai ir investavimo pradmenys“ bei Kasos departamento Pinigų ekspertizės skyriaus vyriausiosios ekspertės Nijolė Baltrūnienės seminaras „Pinigai ir jų apsaugos požymiai“.
Ekonominis švietimas – vienas iš Lietuvos banko prioritetų. Šią vasarą bankas kartu su vartotojų teisių apsaugos tarnyba surengė seminarą senjorams, spalio pradžioje pirmą kartą suorganizuotas didžiulio populiarumo sulaukęs atvirų durų renginys, o nuo spalio vidurio po kelis kartus per savaitę vyko paskaitos ir seminarai moksleiviams.
Artimiausiu metu Lietuvos bankas daugiau dėmesio skirs ir vartotojų švietimui. Mat nuo kitų metų Centrinis bankas perims vertybinių popierių ir draudimo rinkos dalyvių priežiūrą, bus atsakingas už finansinių paslaugų vartotojų skundų nagrinėjimą, ginčų su finansų institucijomis sprendimą.