Gediminas Kirkilas su Latvijos premjeru Ivaru Godmaniu ne tik žaidė tenisą, bet aptarė ir elektros tilto statybos į Švediją bei kitas energetikos problemas. Deja, Latvijos premjeras džiugių žinių nepateikė.
„Buvo galimybė ne tik pažaisti tenisą pagal seną tradiciją, bet ir neformaliai pasišnekėti įvairiais klausimais. Elektros tiltas su Švedija bus vienas svarbiausių“, - žurnalistams po Vyriausybės posėdžio sakė G.Kirkilas.
Anksčiau jis yra užsiminęs, kad per daug aistrų kilo dėl šio tilto ir latvių pozicijos. „Lietuvos energijos“ vadovas Rymantas Juozaitis vienoje iš energetikos konferencijų neseniai informavo, kad projektas sustojo dėl latvių kaltės, esą Latvijos prezidentas ir premjeras Švedijoje „paverkė“, kodėl kabelis bus tiesiamas į Lietuvą, o ne į Latviją.
„Mes tai išspręsime. Kalbėsiu su Latvijos premjeru, nes mes jau esame padarę labai daug, esame toli nuėję. Antras dalykas, - mes turime tam skirtų pinigų“, - tuomet aiškino G.Kirkilas.
Premjero teigimu, prisijungti prie Lietuvos-Švedijos kabelio Latvijai nebus jokių problemų, be to, latviai pakviesti dalyvauti projekte. Taip pat galima galvoti ir apie priimtiną kabelio vietą abiem šalims.
Tačiau I.Godmanis optimizmu netryško. „Turi būti pasiekta, kad švedai patys būtų pasiruošę tiesti kabelius. Man žinoma, kad „Svenska Krafnat“ (Švedijos elektros perdavimo sistemos operatorė - red. past.) per artimiausius 6-8 metus net nesiruošia to įtraukti į biudžetą“, - sakė Latvijos Ministrų kabineto vadovas.
Politiko manymu, uždarius Ignalinos atominę elektrinę (IAE), elektros tiltas su Švedija, net jei jis būtų pabaigtas laiku, negalėtų būti panaudotas elektros energijos eksportui. „Jeigu IAE bus uždaryta, tai realiai mes neturėsime ką parduoti“, - pripažino I.Godmanis.
Latvijos premjeras taip pat išreiškė paramą Lietuvos siekiui pratęsti IAE veiklą, tačiau neslėpė manąs, kad šansai yra minimalūs. „Būtų geriau, kad Ignalinos AE būtų uždaryta prieš tai pastačius naująją atominę elektrinę. Nuo to visiems būtų geriau. Tačiau Europos Sąjungos pozicija yra labai griežta“, - reziumavo I.Godmanis.
Švedų nuomone, Baltijos šalys turi susitarti, kur turėtų būti atvestas vienintelis elektros kabelis, nes jai pačiai iš esmės nesvarbu, ar jis bus su Estija, ar Latvija, ar su Lietuva.